ср, 04.12.2019 - 08:00
Фахівці Запорізької АЕС переймали досвід користувачів RiskWatcher

Фахівці Запорізької АЕС взяли участь в міжнародній конференції користувачів RiskWatcher, що пройшла у Лондоні. На ній обмінювались досвідом представники країн-користувачів цього програмного забезпечення, зокрема Японії, Франції, Словаччини, Угорщини, США, Великобританії.

На Запорізькій АЕС реалізується проект з оптимізації технічного обслуговування та ремонту систем для енергоблока №2. Мета проекту - виконання ремонту обладнання при роботі енергоблока на потужності.


пт, 29.11.2019 - 14:58
Провідний інженер відділу досвіду експлуатації ЗАЕС взяв участь у навчанні, організованому МАГАТЕ

Провідний інженер відділу досвіду експлуатації Запорізької АЕС Оксана Воробйова взяла участь у навчанні, організованому МАГАТЕ для фахівців атомних електростанцій та регулюючих органів. Чотириденний курс проходив у Відні. Темою його було: «Підвищення показників експлуатаційної надійності. Аналіз корінних причин подій».


пн, 25.11.2019 - 14:35
Фахівець ЗАЕС взяв участь в роботі міжнародного семінару МАГАТЕ

У семінарі, присвяченому обговоренню критеріїв приймання радіоактивних відходів та операцій поводження з відходами перед захороненням, який пройшов у рамках регіонального проекту МАГАТЕ, взяв участь заступник начальника цеха дезактивації Запорізької АЕС Сергій Піхтін. Робоча зустріч відбулася у Грузії, до неї були залучені високопрофесійні експерти, які мають значний досвід та визнання у своїй сфері діяльності.


чт, 21.11.2019 - 16:15
Запорізька АЕС пройшла аудит щодо виконання вимог міжнародних стандартів

На Запорізькій АЕС відбувся ресертифікаційний аудит інтегрованої системи управління ДП «НАЕК «Енергоатом» щодо виконання вимог міжнародних стандартів. Перевірка тривала за трьома напрямками: система управління якістю, система екологічного управління, система управління охороною здоров’я та безпекою праці.

Аудит проводили працівники ТОВ «ІМС» - представника органу з сертифікації TUV NORD CERT в Україні, у супроводі начальника відділу функціонування інтегрованої системи управління виконавчої дирекції з якості та управління ДП «НАЕК «Енергоатом».


ср, 20.11.2019 - 16:40
Фахівці Запорізької АЕС взяли участь в XV міжнародній конференції «Проблеми сучасної ядерної енергетики»

В Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна відбулась ХV Міжнародна науково-технічна конференція молодих вчених та фахівців «Проблеми сучасної ядерної енергетики».

Участь у конференції взяли понад 80 представників наукових установ, підприємств та організацій України та закордону. Зокрема учасниками були фахівці з Запорізької, Южно-Української, Рівненської та Хмельницької АЕС, науковці з України, Іспанії, Грузії, Литви. Також цього року до участі у конференції долучилися представники Європейського ядерного товариства.


пн, 18.11.2019 - 15:40
На Запорізькій АЕС пройшла місія технічної підтримки ВАО АЕС

З 11 по 15 листопада на Запорізькій атомній електростанції пройшла місія технічної підтримки ВАО АЕС. Досвідчені фахівці з різних країн світу не лише спостерігали за роботою персоналу, спілкувалися з керівниками різних ланок та їх підлеглими, а й ділилися досвідом.

Особлива увага експертів була зосереджена на обходах робочих місць персоналу керівниками АЕС та спостереженнях при виконанні робіт - напрямку, який завжди потребує вдосконалення.


чт, 14.11.2019 - 15:45
Продовжується реалізація нового проєкту з оптимізації технічного обслуговування та ремонту обладнання

На Запорізькій АЕС побувала делегація у складі представників Міністерства енергетики США, Аргонської Національної лабораторії (США) та НТ-Інжиніринг (Україна).

Метою візиту було обговорення питань щодо реалізації проєкту з оптимізації технічного обслуговування та ремонту обладнання енергоблока – за рахунок впровадження ризик-інформованого підходу для управління конфігурацією АЕС.

Робота над цим проєктом ведеться з 2017 року, і Запорізька АЕС стане першою в Україні в його реалізації. Пілотним обрано енергоблок №2.


вт, 12.11.2019 - 15:45
На Запорізькій АЕС розпочала роботу місія технічної підтримки ВАО АЕС

На Запорізькій АЕС розпочала роботу місія технічної підтримки Московського центру ВАО АЕС на тему «Обходи робочих місць керівниками АЕС та спостереження за ходом виконання робіт», в якій беруть участь експерти з України, США, Словаччини і Китаю. Місія ВАО АЕС прибула на майданчик ЗАЕС на запрошення Запорізької атомної електростанції.

У вітальному слові генеральний директор ВП ЗАЕС Петро Котін підкреслив, що для нашої станції дуже важлива підтримка ВАО з точки зору використання зовнішнього досвіду експлуатації.


пн, 11.11.2019 - 16:25
На Запорізькій АЕС відбулися чергові публічні обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС України

11 листопада 2019 року в культурно-діловому центрі Запорізької атомної електростанції відбулися публічні обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій України (КЗПБ), плану екологічних і соціальних заходів (ПЕСЗ) і плану залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС) КЗПБ у 2019 році.

В обговоренні взяли участь фахівці ДП «НАЕК «Енергоатом», Запорізької АЕС, консультант групи управління проектом КЗПБ та громадськість міста Енергодар.


пт, 08.11.2019 - 14:55
XV Форум Організації молоді Атомпрофспілки

Представники Організації молоді ЗАЕС прийняли участь у XV Форумі Організації молоді Атомпрофспілки «Atomic marathon 2019», що носить ім’я засновника Атомпрофспілки Олександра Юркіна.


Станом на 10.12.2019 - 10:25

Виробничі показники
Енергоблок №1 -
Енергоблок №2 1022 МВт
Енергоблок №3 800 МВт
Енергоблок №4 1013 МВт
Енергоблок №5 1001 МВт
Енергоблок №6 595 МВт
Сумарне навантаження 4431 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.06 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 2.8
Вітер СПнС
Швидкість вітру 2.1 м/с
Відносна вологість 100 %
Атмосферний тиск 761 мм рт.ст.