чт, 17.09.2020 - 14:30
Служба експлуатації будівель та споруд Запорізької АЕС здійснює щорічний технічний огляд

В рамках підготовки до зимового періоду фахівці служби експлуатації будівель та споруд Запорізької АЕС проводять щорічний технічний огляд будівель та споруд, розташованих на території Запорізької АЕС. Комісія оглядає фасади, міжпанельні шви, перевіряє стан вікон та цілісність покрівлі.

До складу комісії входять представники всіх підрозділів, куратори служби експлуатації будівель та споруд, фахівці служби відомчого нагляду та пожежної безпеки та служби охорони праці.


чт, 10.09.2020 - 15:50
На Запорізькій АЕС вперше модернізується система управління резервних дизельних електростанцій

На Запорізькій АЕС вперше встановлюється програмно-технічний комплекс систем автоматичного управління дизель-генераторною установкою. Пілотна модифікація нової системи монтується на енергоблоці №4. Паралельно аналогічна робота ведеться на енергоблоці №5 ЗАЕС. Заходи виконуються у рамках реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС України.


пн, 31.08.2020 - 10:00
Фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі у форматі громадських слухань з громадськістю Нікопольського району

28 серпня 2020 року фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань з громадськістю Нікопольського району для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №5 ВП ЗАЕС.

Фахівці Запорізької АЕС презентували матеріали щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №5 Запорізької АЕС. Кожен доповідач приділив увагу своєму напрямку, в результаті склалася повна картина заходів, що виконуються.


ср, 22.07.2020 - 15:00
Повномасштабний тренажер №3 Запорізької АЕС - 15 років успішної експлуатації

Повномасштабний тренажер №3 (ПМТ-3) навчально-тренувального центру Запорізької АЕС відзначив 15-річчя з дня введення в дослідну експлуатацію.


ср, 15.07.2020 - 09:20
В навчально-тренувальному центрі Запорізької АЕС ввели в роботу дезінфікуючі тунелі

В навчально-тренувальному центрі Запорізької АЕС на повномасштабному тренажері та в навчально-лабораторному комплексі ввели в роботу дезінфікуючі тунелі, які працюють в автоматичному режимі. Замір температури та обробка рук проходить безконтактно.

«У разі погіршення епідемічної ситуації у тунелі є режим повного обприскування людини спеціальним дезінфікуючим розчином на основі колоїдного срібла, який не викликає алергічних реакцій», - зазначив начальник навчально-тренувального центру Запорізької АЕС Валерій Мартинюк.    


пт, 10.07.2020 - 10:19
Система аварійного електропостачання блока №5 ВП ЗАЕС готується до введення в промислову експлуатацію

На п’ятому енергоблоці Запорізької АЕС завершено дослідну експлуатацію системи аварійного електропостачання від мобільних дизель-генераторних станцій: відбулися приймальні випробування системи в умовах тривалого повного знеструмлення в частині електропостачання споживачів третього каналу системи безпеки.


чт, 09.07.2020 - 13:40
Влітку особливо важлива ефективність роботи гідроспоруд Запорізької АЕС

Влітку, у період підвищених температур, гідротехнічний цех Запорізької АЕС працює в максимально напруженому режимі. Основне завдання цеху - охолодження циркуляційної води системою гідротехнічних споруд для подачі її на енергоблоки станції.


чт, 02.07.2020 - 15:20
На енергоблоках Запорізької АЕС впроваджено систему запобігання раннього байпасування гермооб’єму

На енергоблоках Запорізької АЕС впроваджено систему запобігання раннього байпасування гермооб’єму в рамках реалізації заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС.

Модернізація, націлена на підвищення безпеки за рахунок збереження щільності герметичного огородження реакторної установки ВВЕР-1000, проводилась фахівцями служби головного фахівця з енергетичних реакторів та була завершена на енергоблоках Запорізької АЕС у повному обсязі.


ср, 01.07.2020 - 11:00
Продовження терміну експлуатації енергоблока №5 ВП ЗАЕС: піклуємось про майбутнє сьогодні

Важливим фактором при прийнятті рішень з питань продовження експлуатації ядерних установок у понадпроєктний термін, є участь громадськості в обговоренні матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну їх експлуатації та можливого впливу на навколишнє середовище.


вт, 23.06.2020 - 15:10
На енергоблоці №4 Запорізької АЕС проведено заміну акумуляторних батарей на третій системі безпеки

На енергоблоці №4 продовжується ремонтна кампанія, під час якої проведено заміну акумуляторних батарей на третій системі безпеки.


Станом на 29.09.2020 - 19:40

Виробничі показники
Енергоблок №1 964 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 998 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 1004 МВт
Сумарне навантаження 2966 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 19.7
Вітер С
Швидкість вітру 2.4 м/с
Відносна вологість 68 %
Атмосферний тиск 755 мм рт.ст.