чт, 02.07.2020 - 15:20
На енергоблоках Запорізької АЕС впроваджено систему запобігання раннього байпасування гермооб’єму

На енергоблоках Запорізької АЕС впроваджено систему запобігання раннього байпасування гермооб’єму в рамках реалізації заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС.

Модернізація, націлена на підвищення безпеки за рахунок збереження щільності герметичного огородження реакторної установки ВВЕР-1000, проводилась фахівцями служби головного фахівця з енергетичних реакторів та була завершена на енергоблоках Запорізької АЕС у повному обсязі.


ср, 01.07.2020 - 11:00
Продовження терміну експлуатації енергоблока №5 ВП ЗАЕС: піклуємось про майбутнє сьогодні

Важливим фактором при прийнятті рішень з питань продовження експлуатації ядерних установок у понадпроєктний термін, є участь громадськості в обговоренні матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну їх експлуатації та можливого впливу на навколишнє середовище.


вт, 23.06.2020 - 15:10
На енергоблоці №4 Запорізької АЕС проведено заміну акумуляторних батарей на третій системі безпеки

На енергоблоці №4 продовжується ремонтна кампанія, під час якої проведено заміну акумуляторних батарей на третій системі безпеки.


ср, 17.06.2020 - 15:25
В навчально-тренувальному центрі Запорізької АЕС пройшли випробування унікального обладнання

В тренажерному комплексі спеціальної підготовки ремонтного персоналу навчально-тренувального центру (ТКСП НТЦ) Запорізької АЕС на тренажері «Реактор ВВЕР-1000» пройшли остаточні випробування комплексу, призначеного для вимірювання геометричних розмірів вигородки реакторної установки.

Мета таких вимірів - отримання даних про фактичну геометрію внутрішньої поверхні вигородки реактора проекту В-320, оскільки вигородка - важлива одиниця серед внутрішньокорпусних пристроїв реактора, разом з шахтою і блоком захисних труб.


ср, 10.06.2020 - 15:55
Мобільні насосні установки суттєво підвищують рівень безпеки Запорізької АЕС

На енергоблоках Запорізької АЕС з метою реалізації заходів, спрямованих на попередження ймовірних позапроєктних аварій і відмов обладнання, в рамках Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС (КзПБ), встановлені мобільні насосні установки (МНУ).  


чт, 28.05.2020 - 15:00
На Запорізькій АЕС триває модернізація постів радіаційного контролю

Контроль радіаційної безпеки на Запорізькій АЕС постійно вдосконалюється і розвивається. Відповідно до програми реконструкції систем радіаційного контролю АЕС України на Запорізькій АЕС триває модернізація стаціонарних постів радіаційного контролю (РК) вимірювальної інформаційної системи «Кільце».


вт, 26.05.2020 - 15:30
На Запорізькій АЕС застосовуються інструменти глобальної концепції «Vision Zero» в профілактиці виробничого травматизму

На Запорізькій АЕС стан охорони здоров’я та забезпечення безпеки праці фахівців підприємства систематично відстежують із застосуванням інструментів глобальної концепції «Vision Zero». У 2019 році Запорізька АЕС відпрацювала з нульовим рівнем виробничого травматизму не зареєструвавши жодного випадку.


чт, 30.04.2020 - 14:35
Комплексні випробування по первинному регулюванню частоти на енергоблоці №2 ВП ЗАЕС показали хороший результат

На енергоблоці №2 Запорізької АЕС відбулися комплексні випробування, пов'язані з перевіркою можливості роботи в режимі нормованого первинного регулювання частоти при паралельній роботі з об’єднаною енергосистемою України. Це основна складова процесу підготовки об’єднаної енергетичної системи України до майбутньої інтеграції з європейською континентальною енергосистемою.


вт, 28.04.2020 - 15:50
Підвищення рівня культури охорони праці на виробництві - шлях до зниження травматизму

Всесвітньому дню охорони праці на Запорізькій АЕС присвячуються різноманітні заходи, спрямовані на підвищення культури охорони праці на виробництві та в побуті.

Заходи спрямовані на створення здорових умов праці на робочих місцях, зниження ризику виробничого травматизму та професійних захворювань, просування пропаганди безпечної праці, а також запобігання нещасних випадків невиробничого характеру. Вони є основою для підвищення культури виробництва, доведення до свідомості кожного працівника важливості виконання правил та норм охорони праці.


чт, 23.04.2020 - 16:00
СНВО «Імпульс» поставить системи автоматичного управління РДЕС для всіх енергоблоків Запорізької АЕС

На Запорізькій АЕС в рамках реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС України триває модернізація обладнання. Цього року на усі блоки станції запланована поставка системи автоматичного управління резервною дизельною електростанцією виробництва СНВО «Імпульс». «Пілотним» обрано енергоблок №5 Запорізької АЕС.


Станом на 02.07.2020 - 18:07

Виробничі показники
Енергоблок №1 -
Енергоблок №2 666 МВт
Енергоблок №3 850 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 852 МВт
Сумарне навантаження 2368 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.07 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 31.1
Вітер ПнС
Швидкість вітру 1.4 м/с
Відносна вологість 29 %
Атмосферний тиск 757 мм рт.ст.