пт, 17.01.2020 - 13:00
На Запорізькій АЕС завершилися місія підтримки МАГАТЕ

На Запорізькій АЕС з метою підтримки станції до місії OSART протягом трьох днів працював старший фахівець з ядерної безпеки МАГАТЕ Фумін Цзян за напрямом «Лідерство та управління з метою забезпечення безпеки». На заключній нараді фахівці станції і експерт МАГАТЕ обговорили результати місії підтримки і намітили подальші плани з підготовки до місії OSART.


чт, 26.12.2019 - 15:30
Міжнародна діяльність Запорізької АЕС в 2019 році

У 2019 році міжнародна діяльність Запорізької АЕС здійснювалась за напрямками: реалізація проектів міжнародної технічної допомоги, членство в міжнародних організаціях МАГАТЕ та ВАО АЕС,  поставка обладнання та надання послуг за комерційними контрактами, а також проведення ознайомлювальних візитів, презентацій та нарад.


ср, 11.12.2019 - 14:16
Впровадження палива Westinghouse на ЗАЕС:  енергоблок № 5 завантажений повністю

Під час ремонтної кампанії 2019 року активну зону енергоблоку № 5 ЗАЕС було повністю завантажено паливом Westinghouse. Ще три блоки ЗАЕС – перший, третій та четвертий – мають зараз змішане завантаження. Таким чином на сьогодні в активній зоні енергоблоків ЗАЕС знаходиться наступна кількість ТВЗ-WR: 163 – на п’ятому, по 84 (тобто половина) – на третьому та четвертому і вже 126 – на першому (який зараз знаходиться у планово-попереджувальному ремонті).


пт, 29.11.2019 - 14:58
Провідний інженер відділу досвіду експлуатації ЗАЕС взяв участь у навчанні, організованому МАГАТЕ

Провідний інженер відділу досвіду експлуатації Запорізької АЕС Оксана Воробйова взяла участь у навчанні, організованому МАГАТЕ для фахівців атомних електростанцій та регулюючих органів. Чотириденний курс проходив у Відні. Темою його було: «Підвищення показників експлуатаційної надійності. Аналіз корінних причин подій».


пт, 29.11.2019 - 14:42
На ЗАЕС впроваджується ризик-інформоване управління конфігурацією АЕС

На Запорізькій атомній станції триває робота з оптимізації технічного обслуговування та ремонтів на основі ризик-інформованого управління конфігурацією АЕС. Проєкт, що реалізується на енергоблоці № 2 в рамках міжнародної технічної допомоги Уряду США, стартував на майданчику ЗАЕС в лютому минулого року. Головна його мета – збільшення коефіцієнта використання встановленої потужності шляхом проведення ремонту систем, важливих для безпеки, під час роботи блоку на потужності і скорочення тривалості планово-попереджувальних ремонтів без зниження рівня безпеки.


пн, 25.11.2019 - 14:35
Фахівець ЗАЕС взяв участь в роботі міжнародного семінару МАГАТЕ

У семінарі, присвяченому обговоренню критеріїв приймання радіоактивних відходів та операцій поводження з відходами перед захороненням, який пройшов у рамках регіонального проекту МАГАТЕ, взяв участь заступник начальника цеха дезактивації Запорізької АЕС Сергій Піхтін. Робоча зустріч відбулася у Грузії, до неї були залучені високопрофесійні експерти, які мають значний досвід та визнання у своїй сфері діяльності.


чт, 21.11.2019 - 16:15
Запорізька АЕС пройшла аудит щодо виконання вимог міжнародних стандартів

На Запорізькій АЕС відбувся ресертифікаційний аудит інтегрованої системи управління ДП «НАЕК «Енергоатом» щодо виконання вимог міжнародних стандартів. Перевірка тривала за трьома напрямками: система управління якістю, система екологічного управління, система управління охороною здоров’я та безпекою праці.

Аудит проводили працівники ТОВ «ІМС» - представника органу з сертифікації TUV NORD CERT в Україні, у супроводі начальника відділу функціонування інтегрованої системи управління виконавчої дирекції з якості та управління ДП «НАЕК «Енергоатом».


ср, 20.11.2019 - 16:40
Фахівці Запорізької АЕС взяли участь в XV міжнародній конференції «Проблеми сучасної ядерної енергетики»

В Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна відбулась ХV Міжнародна науково-технічна конференція молодих вчених та фахівців «Проблеми сучасної ядерної енергетики».

Участь у конференції взяли понад 80 представників наукових установ, підприємств та організацій України та закордону. Зокрема учасниками були фахівці з Запорізької, Южно-Української, Рівненської та Хмельницької АЕС, науковці з України, Іспанії, Грузії, Литви. Також цього року до участі у конференції долучилися представники Європейського ядерного товариства.


чт, 14.11.2019 - 15:45
Продовжується реалізація нового проєкту з оптимізації технічного обслуговування та ремонту обладнання

На Запорізькій АЕС побувала делегація у складі представників Міністерства енергетики США, Аргонської Національної лабораторії (США) та НТ-Інжиніринг (Україна).

Метою візиту було обговорення питань щодо реалізації проєкту з оптимізації технічного обслуговування та ремонту обладнання енергоблока – за рахунок впровадження ризик-інформованого підходу для управління конфігурацією АЕС.

Робота над цим проєктом ведеться з 2017 року, і Запорізька АЕС стане першою в Україні в його реалізації. Пілотним обрано енергоблок №2.


вт, 12.11.2019 - 15:45
На Запорізькій АЕС розпочала роботу місія технічної підтримки ВАО АЕС

На Запорізькій АЕС розпочала роботу місія технічної підтримки Московського центру ВАО АЕС на тему «Обходи робочих місць керівниками АЕС та спостереження за ходом виконання робіт», в якій беруть участь експерти з України, США, Словаччини і Китаю. Місія ВАО АЕС прибула на майданчик ЗАЕС на запрошення Запорізької атомної електростанції.

У вітальному слові генеральний директор ВП ЗАЕС Петро Котін підкреслив, що для нашої станції дуже важлива підтримка ВАО з точки зору використання зовнішнього досвіду експлуатації.


Станом на 20.01.2020 - 20:02

Виробничі показники
Енергоблок №1 993 МВт
Енергоблок №2 1027 МВт
Енергоблок №3 -
Енергоблок №4 1021 МВт
Енергоблок №5 1011 МВт
Енергоблок №6 -
Сумарне навантаження 4052 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.07 мкЗв/г
м. Енергодар 0.06 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря -1
Вітер ПнПнЗ
Швидкість вітру 2.3 м/с
Відносна вологість 93 %
Атмосферний тиск 774 мм рт.ст.