пт, 13.03.2020 - 14:15
Підготовка інструкторів навчально-тренувальних центрів буде вестись централізовано

На Хмельницькій АЕС відбулася установча нарада керівників та фахівців навчально-тренувальних центрів (НТЦ) АЕС України, ВП «Атомремонтсервіс» та навчального центру «Академія керівників атомної енергетики» з питань впровадження централізованої підготовки інструкторів НТЦ.

Головне питання наради - створення централізованої системи підготовки інструкторів. На початковому етапі важливо було оцінити ситуацію щодо підготовки інструкторів, визначити проблемні питання і окреслити подальші кроки у вирішенні цього завдання.


вт, 10.03.2020 - 14:00
На підприємствах атомної галузі лідерство впроваджується як стратегія

Сьогодні лідерству на Запорізькій АЕС приділяється багато уваги. Цей напрямок з'явився давно - більше 10 років його вивчають МАГАТЕ та ВАО АЕС.

Перш за все, навчання стосовно лідерства проводиться з керівниками підприємства. Адже лише вони можуть правильним чином вплинути на роботу працівників. Навички лідера необхідні також начальникам підрозділів, їх заступникам та кожному майстру в своєму цеху.


вт, 25.02.2020 - 12:30
На Запорізькій АЕС впроваджується автоматизована інформаційна система обліку і планування навчання під назвою «Гамлет»

З 2015 року на Запорізькій АЕС впроваджується автоматизована інформаційна система обліку і планування навчання (ІСОПН) під назвою «Гамлет». Цей процес триває, бо система весь час розвивається і вдосконалюється, суттєво розширює спектр своїх задач, відповідаючи сучасним потребам підприємства.


вт, 18.02.2020 - 15:30
Представники ВАО АЕС проводять на Запорізькій АЕС навчальний семінар

На Запорізькій АЕС за участю представників Всесвітньої асоціації операторів АЕС розпочався триденний навчальний семінар на тему: «Методологія проведення партнерських перевірок ВАО АЕС» в рамках підготовки до партнерської перевірки ВАО АЕС. Делегація працює на чолі з директором Московського центра Всесвітньої асоціації операторів АЕС Василем Аксьоновим.

У вітальному слові генеральний директор ВП ЗАЕС Петро Котін підкреслив, що для нашої станції навчальний семінар дуже важливий з точки зору підготовки експертів від Запорізької АЕС.


ср, 12.02.2020 - 15:40
Майбутні енергетики проходять виробничу практику на Запорізькій АЕС

Дванадцять студентів третього курсу Одеського національного політехнічного університету прибули на Запорізьку АЕС для проходження тритижневої виробничої практики.

Впродовж практики студенти повинні ознайомитися з структурою атомної станції, з її підрозділами, а також більш детальніше вивчити основне обладнання, і те, як працює атомна станція і яким чином здійснюється управління технологічним процесом.


ср, 29.01.2020 - 14:44
В тренажерному комплексі ЗАЕС проходить перший навчальний курс для метрологів

В тренажерному комплексі спеціальної підготовки навчально-тренувального центру (НТЦ) Запорізької АЕС вперше проходять навчання фахівці служби головного метролога. Їх навчають первинної повірки вимірювальних каналів систем управління машини перевантажувальної.

Повірка метрологами в реальних умовах  виконується, коли енергоблок в ремонті. Відразу після його зупинки перед перевантаженням палива. Щоб не пошкодити касету і безпечно її дістати за допомогою перевантажувальної машини. потрібна точна система сили вимірювання. Власне цьому і навчають метрологів.


ср, 04.12.2019 - 08:00
Фахівці Запорізької АЕС переймали досвід користувачів RiskWatcher

Фахівці Запорізької АЕС взяли участь в міжнародній конференції користувачів RiskWatcher, що пройшла у Лондоні. На ній обмінювались досвідом представники країн-користувачів цього програмного забезпечення, зокрема Японії, Франції, Словаччини, Угорщини, США, Великобританії.

На Запорізькій АЕС реалізується проект з оптимізації технічного обслуговування та ремонту систем для енергоблока №2. Мета проекту - виконання ремонту обладнання при роботі енергоблока на потужності.


пт, 29.11.2019 - 14:58
Провідний інженер відділу досвіду експлуатації ЗАЕС взяв участь у навчанні, організованому МАГАТЕ

Провідний інженер відділу досвіду експлуатації Запорізької АЕС Оксана Воробйова взяла участь у навчанні, організованому МАГАТЕ для фахівців атомних електростанцій та регулюючих органів. Чотириденний курс проходив у Відні. Темою його було: «Підвищення показників експлуатаційної надійності. Аналіз корінних причин подій».


пт, 22.11.2019 - 14:35
Фахівці ВП ЗАЕС навчаються за програмою оптимізації ремонту

На Запорізькій АЕС проводиться навчання за програмою оптимізації ремонту та технічного обслуговування при роботі реакторної установки на потужності з використанням ризик-інформованого управління конфігурацією АЕС.

Курс організовано для адміністрації ВП ЗАЕС, керівників підрозділів, персоналу технічної підтримки, а також навчально-тренувального центру.

Навчання проводиться за участі фахівців департаменту аналітичних досліджень безпеки ядерних установок ТОВ «НТ-Інжиніринг» у навчально-тренувальному центрі ВП ЗАЕС.


чт, 21.11.2019 - 16:05
На Запорізькій АЕС пройшла нарада з питань підготовки персоналу

На базі навчально-тренувального центру Запорізької АЕС за участю керівників навчально-тренувальних центрів атомних станцій, представників дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» з підготовки персоналу та департаменту управління кваліфікацією персоналу пройшла нарада з питань підготовки персоналу.

Підбивалися підсумки роботи за останні 9 місяців, обговорювалися плани на майбутнє та шляхи їх виконання, розглядались питання стосовно роботи центру з підготовки ремонтного персоналу Запорізької АЕС.


Станом на 04.04.2020 - 01:45

Виробничі показники
Енергоблок №1 988 МВт
Енергоблок №2 1001 МВт
Енергоблок №3 -
Енергоблок №4 919 МВт
Енергоблок №5 896 МВт
Енергоблок №6 -
Сумарне навантаження 3804 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.06 мкЗв/г
м. Енергодар 0.07 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 3.8
Вітер ПдЗ
Швидкість вітру 1.3 м/с
Відносна вологість 46 %
Атмосферний тиск 761 мм рт.ст.