пн, 21.10.2019 - 15:10
На Запорізькій АЕС створено відділ комерційної диспетчеризації

З 01 липня 2019 року в Україні почав працювати новий ринок електроенергії. В його умовах на атомних станціях виникла необхідність створення спеціальних відділів, які б займалися аналізом, прогнозуванням та графіками відпуску електроенергії.

Запорізька атомна електростанція стала першою серед АЕС України, де відділ комерційної диспетчеризації вже створений і працює. Робочі місця фахівців розташовані в приміщенні начальників зміни станції. Це спрощує оперативну комунікацію в частині складання та узгодження графіків.


вт, 01.10.2019 - 16:05
На Запорізькій АЕС у дослідну експлуатацію введена установка зворотного осмосу

На проммайданчику Запорізької АЕС у дослідну експлуатацію введена установка зворотного осмосу, яка включена в схему іонообмінних фільтрів хімводоочищення енергоблока №5.


пн, 30.09.2019 - 16:00
На черговій раді головних інженерів АЕС презентовано стенд інспекції та ремонту палива

В Одесі на базі Одеського національного політехнічного університету відбулася чергова рада головних інженерів атомних електростанцій України (рада ГІС). В якості головуючого взяв участь в роботі головний інженер Запорізької АЕС Дмитро Сабадін, детально презентувавши стенд інспекції та ремонту палива.


пт, 27.09.2019 - 13:30
Модернізований конденсатор на другому енергоблоці Запорізької АЕС працює без зауважень

На енергоблоках Запорізької АЕС продовжується модернізація конденсаторів турбіни. Нещодавно заміна старого обладнання відбулася на енергоблоці №2 - під час планового ремонту було виконано колосальну роботу зі встановлення нового конденсатора блочно-модульного виконання виробництва АТ «Турбоатом».


пт, 20.09.2019 - 14:40
На Запорізькій АЕС успішно протестована система пожежогасіння на резервних трансформаторах власних потреб

У проведенні пуско-налагоджувальних робіт системи пожежогасіння і попередження вибухів, яка встановлена на резервних трансформаторах власних потреб №5, №6 брав участь фахівець французької фірми SERGI. Заплановане тестування працездатності системи пройшло успішно.

Найскладнішим завданням був монтаж нової системи. Проте і з ним успішно впорались. Зараз трансформатори - під напругою, а система пожежогасіння і попередження вибухів знаходиться у дослідній експлуатації.


ср, 18.09.2019 - 14:30
Триває впровадження сіпінг-методу контролю герметичності оболонок ТВЕЛів

Безпека експлуатації ядерної установки - головний пріоритет в роботі кожної атомної електростанції світу. І цей пріоритет завжди переважає будь-які інші, в тому числі економічні інтереси підприємства.

Запорізька АЕС не є виключенням з цього правила. Зокрема, велика увага приділяється контролю герметичності оболонок тепловиділяючих елементів (ТВЕЛів). Його проводять фахівці лабораторії спектрометрії та контролю герметичності оболонок ТВЕЛів відділу ядерної безпеки.


вт, 17.09.2019 - 14:00
Програмно-технічні комплекси надають повну інформацію про роботу обладнання

Персонал дільниці технологічних захистів, блокувань і сигналізації служби ремонту та технічного обслуговування контрольно-вимірювальних приладів та автоматики цеху теплової автоматики та вимірювань (ЦТАВ) виконує заміну уніфікованих комплексів технічних засобів (УКТЗ) на програмно-технічні комплекси.

Робота ведеться на системі нормальної експлуатації турбінного відділення та на першому каналі системи безпеки п’ятого енергоблока Запорізької АЕС. Аналогічна заміна вже виконана на третьому каналі системи безпеки, який вже знаходиться у черговому режимі.


ср, 11.09.2019 - 12:40
Машини, що забезпечують комфортні умови, теж потребують уваги

Пароежекторні машини були винайдені досить давно, але завдяки простому й надійному принципу експлуатації, актуальні й зараз. Звичайно, основне навантаження це обладнання несе влітку.

На початку експлуатації ВП ЗАЕС пароежекторні машини використовувались при підвищенні середньодобової температури повітря більше 8 градусів. Але після оснащення енергоблоків сучасним, чутливим до температурного режиму обладнанням, досвід показав доцільність постійної експлуатації. Коли енергоблоки несуть навантаження - дві машини в роботі, одна в резерві.


пн, 09.09.2019 - 12:15
На п'ятому енергоблоці Запорізької АЕС триває модернізація

Триває модернізація обладнання електротехнічних пристроїв на енергоблоці №5 Запорізької АЕС. Проводиться заміна секцій комплектної трансформаторної підстанції власних потреб, призначеної для розподілу живлення споживачів 0,4 кВ турбінного відділення.

Нове обладнання чеського виробництва, воно має низку переваг у порівнянні з попереднім, що відпрацювало свої 30 років.


вт, 03.09.2019 - 12:10
Новий транспортер для ССВЯП прибуде на Запорізьку АЕС через кілька місяців

Сухе сховище відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП) експлуатується на Запорізькій АЕС з 2001 року. І його функціонування неможливе без спеціального транспортера, призначеного для переміщення вентильованих контейнерів.

Діючий транспортер VCT-204 виробництва США експлуатується ще з 1996 року - з пусконалагоджувальних робіт на сухому сховищі. Він надійно працює, проте сьогодні виробники пропонують більш функціональні машини, оснащені сучасним програмним забезпеченням, зручніші у керуванні.


Станом на 24.10.2019 - 05:30

Виробничі показники
Енергоблок №1 -
Енергоблок №2 1010 МВт
Енергоблок №3 1001 МВт
Енергоблок №4 996 МВт
Енергоблок №5 985 МВт
Енергоблок №6 1005 МВт
Сумарне навантаження 4997 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 10.1
Вітер ПнПнЗ
Швидкість вітру 2.1 м/с
Відносна вологість 100 %
Атмосферний тиск 764 мм рт.ст.