чт, 23.07.2020 - 16:00
На Запорізькій АЕС тривають роботи з оновлення тепломагістралі «АЕС - місто»

На Запорізькій АЕС фахівці цеху теплових та промислових комунікацій разом з управлінням будівництва продовжують виконувати роботи з реконструкції однієї з найбільших магістральних теплових мереж «АЕС - місто». На одному з трубопроводів оновлюються опори.

Основне завдання - встановлення нових опор із збірних залізобетонних конструкцій. Процес складний та тривалий, багато часу займають підготовчі роботи - демонтаж старого фундаменту та заливка нового з дотриманням усіх вимог технологічного циклу.


чт, 02.07.2020 - 15:20
На енергоблоках Запорізької АЕС впроваджено систему запобігання раннього байпасування гермооб’єму

На енергоблоках Запорізької АЕС впроваджено систему запобігання раннього байпасування гермооб’єму в рамках реалізації заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС.

Модернізація, націлена на підвищення безпеки за рахунок збереження щільності герметичного огородження реакторної установки ВВЕР-1000, проводилась фахівцями служби головного фахівця з енергетичних реакторів та була завершена на енергоблоках Запорізької АЕС у повному обсязі.


вт, 23.06.2020 - 15:10
На енергоблоці №4 Запорізької АЕС проведено заміну акумуляторних батарей на третій системі безпеки

На енергоблоці №4 продовжується ремонтна кампанія, під час якої проведено заміну акумуляторних батарей на третій системі безпеки.


ср, 17.06.2020 - 15:25
В навчально-тренувальному центрі Запорізької АЕС пройшли випробування унікального обладнання

В тренажерному комплексі спеціальної підготовки ремонтного персоналу навчально-тренувального центру (ТКСП НТЦ) Запорізької АЕС на тренажері «Реактор ВВЕР-1000» пройшли остаточні випробування комплексу, призначеного для вимірювання геометричних розмірів вигородки реакторної установки.

Мета таких вимірів - отримання даних про фактичну геометрію внутрішньої поверхні вигородки реактора проекту В-320, оскільки вигородка - важлива одиниця серед внутрішньокорпусних пристроїв реактора, разом з шахтою і блоком захисних труб.


пн, 15.06.2020 - 10:38
На енергоблоках №4, №5 Запорізької АЕС модернізуються шафи релейного захисту і автоматики

На четвертому та п’ятому енергоблоках ВП ЗАЕС виконується заміна шаф релейного захисту і автоматики (РЗА). Головна мета модернізації - підвищення надійності електрообладнання.

Робота виконується в рамках реалізації заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС.


ср, 03.06.2020 - 12:03
На енергоблоках №4, №5 Запорізької АЕС проводиться модернізація комплектних трансформаторних підстанцій власних потреб

На четвертому і п’ятому енергоблоках ВП ЗАЕС виконується заміна комплектних трансформаторних підстанцій власних потреб (КТПВП). Робота виконується в рамках реалізації заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС.


вт, 02.06.2020 - 12:10
На енергоблоці №5 Запорізької АЕС виконується реконструкція систем кондиціонування повітря

Протягом планово-попереджувального ремонту на енергоблоці №5 служба вентиляції енергоремонтного підрозділу (ЕРП) має провести масштабну роботу: в реакторному відділенні демонтувати 43 старих і встановити 83 нових кондиціонера, які будуть забезпечувати надійну та безпечну роботу електротехнічного обладнання при експлуатації енергоблока.


чт, 28.05.2020 - 15:00
На Запорізькій АЕС триває модернізація постів радіаційного контролю

Контроль радіаційної безпеки на Запорізькій АЕС постійно вдосконалюється і розвивається. Відповідно до програми реконструкції систем радіаційного контролю АЕС України на Запорізькій АЕС триває модернізація стаціонарних постів радіаційного контролю (РК) вимірювальної інформаційної системи «Кільце».


пн, 25.05.2020 - 14:00
Якісне виконання ремонтних робіт – запорука безпечної експлуатації АЕС

На енергоблоках №3, №4 та №5 Запорізької АЕС згідно з графіком ведуться планово-попереджувальні ремонти. На енергоблоці №3 завершується капітальний ремонт, йде 158 доба. На енергоблоці №4 йде 25 доба капітального ремонту. На енергоблоці №5 – 40 доба середнього ремонту.

В реакторному відділенні енергоблока №4 тривають роботи, спрямовані на підвищення безпеки: модернізація перевантажувальної машини, заміна комплектних трансформаторних підстанцій власних потреб та модифікація низьковольтних розподільчих пристроїв.


пт, 22.05.2020 - 13:00
На енергоблоках №4 і 5 Запорізької АЕС ведеться модернізація електротехнічного обладнання

На енергоблоках №4 та №5 Запорізької АЕС під час планово-попереджувальних ремонтів проводиться модернізація розподільчих збірок (РТЗО). Ця робота виконується в рамках реалізації заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС. Заміна проводиться на трьох системах безпеки.

Ремонтні роботи виконуються фахівцями електричного цеху спільно з цехом теплової автоматики та вимірювань. Це дозволяє набувати унікального досвіду при монтажі та подальшому обслуговуванні цих систем. Роботи тривають згідно з графіком проведення ремонтних робіт.


Станом на 10.08.2020 - 11:54

Виробничі показники
Енергоблок №1 308.8 МВт
Енергоблок №2 675 МВт
Енергоблок №3 991 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 981 МВт
Сумарне навантаження 2955.8 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 29
Вітер С
Швидкість вітру 2.5 м/с
Відносна вологість 34 %
Атмосферний тиск 757 мм рт.ст.