пн, 23.03.2020 - 09:50
Менш ніж за місяць на п’ятому блоці ВП ЗАЕС почнеться заміна конденсатора

На Запорізькій АЕС триває модернізація конденсаторів турбіни. Цього року теплообмінне обладнання оновлюється на енергоблоці №5, який готується до продовження терміну експлуатації.

Цьому передувала тривала підготовча робота – в першу чергу працівників служби головного фахівця з турбін (СГФТ).


пт, 31.01.2020 - 13:12
На енергоблоках ЗАЕС встановлюється нове сучасне обладнання

В світлі продовження експлуатації енергоблоків Запорізької АЕС пильна увага приділяється їх модернізації, технічному переоснащенню. Саме тому кожного ремонту окрім штатних операцій виконується монтаж нового обладнання з єдиною загальновідомою метою – підвищення безпеки експлуатації.


ср, 15.01.2020 - 13:20
У спільній справі важливий внесок кожного фахівця Запорізької АЕС

За підсумками 2019 року служба головного фахівця з турбін Запорізької АЕС відпрацювала якісно, сумлінно та відповідально. Усі плани минулого року реалізовані, важливі завдання виконані вчасно.

В першу чергу керівник служби Дмитро Самокіш відзначає успішне виконання важливих для Запорізької АЕС усіх регламентних робіт на основному та допоміжному обладнанні турбінного відділення енергоблоків із забезпеченням його надійності та безаварійності, а також експлуатаційних та ремонтних робіт з технічного обслуговування.


чт, 29.08.2019 - 16:15
Блок №5 ЗАЕС готується до продовження терміну експлуатації

На Запорізькій АЕС всі заходи, пов’язані з модернізацією обладнання, спрямовані перш за все на підвищення безпеки енергоблоків і електростанції в цілому. Основний перелік заходів з модернізації обладнання енергоблоків та загальностанційних об’єктів визначено Комплексною (зведеною) програмою підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій, погодженою Кабінетом Міністрів України.

Перелік таких заходів визначається програмою підготовки енергоблоків до довгострокової експлуатації.


пт, 16.08.2019 - 12:55
Трубопровід теплової мережі «АЕС - місто» готується до продовження терміну експлуатації

Магістральний трубопровід теплової мережі «АЕС - місто» знаходиться в процесі продовження терміну експлуатації. Зараз на ньому ведуться підготовчі роботи.

На сьогоднішній день трубопровід діаметром 800 мм, що з’єднує тепловий пункт №1 біля першої прохідної Запорізької АЕС і тепловий вузол №2, відпрацював свій проектний 30-річний термін.


пт, 09.08.2019 - 12:15
Фахівець Запорізької АЕС вивчала досвід з організації водно-хімічного режиму на АЕС «Козлодуй»

Заступник керівника з експлуатації водно-радіохімічної лабораторії Запорізької атомної електростанції Світлана Ясенєва відвідала АЕС «Козлодуй» в Болгарії з метою вивчення досвіду з організації водно-хімічного режиму другого контуру та системи технічного водопостачання. До складу делегації також увійшли представники водно-радіохімічних лабораторій інших АЕС України.


ср, 07.08.2019 - 12:00
На п’ятому енергоблоці Запорізької АЕС продовжується модернізація обладнання

Під час ремонтної кампанії на енергоблоці №5 Запорізької АЕС згідно з Комплексною зведеною програмою підвищення рівня безпеки енергоблоків продовжується модернізація обладнання – впровадження системи післяаварійного моніторингу стану реакторної установки (ПАМС) та контролю водню в герметичному об’ємі в умовах проектної або запроектної аварії.

Система післяаварійного моніторингу стану реакторної установки – програмно-технічний комплекс, який забезпечує функції моніторингу при будь-яких подіях, що враховуються проектом, а також при запроектних аваріях.


ср, 17.07.2019 - 13:30
Приємно, коли з проекту народжується об’єкт

Незважаючи на завершення активної фази будівництва енергоблоків на ЗАЕС, процедура продовження термінів експлуатації та подальше безпечне функціонування атомної електростанції передбачає спорудження сучасних допоміжних комплексів, впровадження нових технологій, реалізацію необхідних заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС України, що потребують капітального будівництва.


вт, 16.07.2019 - 14:00
На п’ятому енергоблоці ЗАЕС  йде глобальна модернізація

У серпні поточного року енергоблок №5 святкуватиме своє 30-річчя, а наступного року його чекає процес продовження терміну експлуатації і тривалий капітальний ремонт. Сьогодні п'ятий енергоблок знаходиться у середньому ремонті, який розрахований на 119 діб. Ремонтна кампанія у розпалі. Запланована масштабна модернізація устаткування.


вт, 02.07.2019 - 10:30
Хімічне промивання парогенераторів на енергоблоці №5 Запорізької АЕС пройшло успішно

Хімічне промивання необхідне для розчинення й видалення шламу, що накопичився в парогенераторах в процесі експлуатації, щоб покращити теплообмінні характеристики і, як наслідок, продовжити термін їх безпечної експлуатації.

В процесі хімічного промивання з внутрішнього об'єму парогенераторів енергоблока №5 видалена саме та кількість шламу і відкладень, що була отримана при розрахунках і обстеженнях. Це підтверджує вислів, що хімія - точна наука, яка поважає ретельність і глибокий аналіз.


Станом на 08.04.2020 - 04:37

Виробничі показники
Енергоблок №1 983 МВт
Енергоблок №2 770 МВт
Енергоблок №3 -
Енергоблок №4 872 МВт
Енергоблок №5 771 МВт
Енергоблок №6 -
Сумарне навантаження 3396 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.05 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 2.7
Вітер ПдС
Швидкість вітру 0.4 м/с
Відносна вологість 57 %
Атмосферний тиск 773 мм рт.ст.