пт, 13.09.2019 - 12:05
Коли зроблено з любов’ю

Конкурс ландшафтного дизайну на Запорізькій АЕС один з найбільш видовищних. Щороку підрозділи-учасники намагаються здивувати журі новими ідеями, перетворюючи власні території на затишні куточки краси та індивідуальності.

Один з фаворитів  конкурсу - управління виробничо-технологічної комплектації (УВТК). Цього року тут створили нові квіткові композиції, побудували  затишну альтанку для відпочинку, яку з часом оплетуть рози і вона набуде особливого вигляду.  До справи підійшли творчо, адже мають чималий досвід у ландшафтному дизайні.


чт, 12.09.2019 - 13:55
Навчально-тренувальний центр Запорізької АЕС планує навчальний графік на 2020 рік

Щороку фахівці навчально-тренувального центру (НТЦ) проводять наради з інженерами або заступниками керівників підрозділів по роботі з персоналом для оптимізації планування навчального графіку, адже більшу частину всього обсягу роботи з персоналом складає його навчання.


чт, 12.09.2019 - 13:00
Переможець проявив себе на практиці

Дільниця систем автоматичного регулювання та дистанційного керування цеху теплової автоматики та вимірювань Запорізької АЕС провела конкурс професійної майстерності.

Цього разу фахівці дільниці вирішили додати новизни й провели конкурс на базі навчально-тренувального центру. Теоретична частина завдань виконувалася на комп'ютері, конкурсанти відповідали на запрограмовані тестові запитання.

Але задля отримання остаточної перемоги учасникам довелося зосередитися і проявити свої знання та вміння під час виконання  практичної частини конкурсу.


ср, 11.09.2019 - 13:15
МАГАТЕ розробляє документ стосовно кібербезпеки на АЕС

МАГАТЕ розробляє єдиний стандарт для всіх АЕС світу з набором інструментів. Документ стане інструкцією для тренувань з кібербезпеки в атомній енергетиці.

Зустріч провідних програмістів-атомників, що розробляють проект документа, відбулась у Відні (Австрія). Від України участь в роботі брав провідний інженер-програміст цеху теплової автоматики та вимірювань ВП ЗАЕС Станіслав Стеблюк.


ср, 11.09.2019 - 12:40
Машини, що забезпечують комфортні умови, теж потребують уваги

Пароежекторні машини були винайдені досить давно, але завдяки простому й надійному принципу експлуатації, актуальні й зараз. Звичайно, основне навантаження це обладнання несе влітку.

На початку експлуатації ВП ЗАЕС пароежекторні машини використовувались при підвищенні середньодобової температури повітря більше 8 градусів. Але після оснащення енергоблоків сучасним, чутливим до температурного режиму обладнанням, досвід показав доцільність постійної експлуатації. Коли енергоблоки несуть навантаження - дві машини в роботі, одна в резерві.


вт, 10.09.2019 - 10:10
заэс

У серпні 2019 року еколого-хімічною лабораторією служби охорони навколишнього середовища ВП ЗАЕС виконано 290 хімічних аналізів проб води ставка-охолоджувача та Каховського водосховища в контрольних точках відбору проб.

Точки відбору проб:

- точка №1 - вода ставка-охолоджувача в районі розташування шандори;

- точка №3 - вода Каховського водосховища 500 м нижче за течією на виході з фарватеру;

- точка №4 - вода Каховського водосховища 500 м вище за течією на виході з фарватеру;


вт, 10.09.2019 - 09:15
Запорізька АЕС працює стабільно, надійно і безпечно

Запорізька атомна електростанція безпечно виробляє екологічно чисту електроенергію для держави. Уже вироблено перший мільярд кВтг електроенергії в цьому місяці.

У роботі знаходяться 5 енергоблоків, сумарною потужністю 4730 МВт. Йде 100 доба планового середнього ремонту блока №5, при проведенні якого основним пріоритетом є підтримання на високому рівні безпеки і надійності роботи обладнання, а також виконання заходів з модернізації в рамках проведення робіт з підготовки до продовження терміну експлуатації енергоблока.


пн, 09.09.2019 - 12:45
Електричний цех вибирав кращого чергового електромонтера

Електричний цех провів конкурс на кращого чергового електромонтера з ремонту та обслуговування електрообладнання. Це був відбірковий етап перед галузевим конкурсом, який відбудеться на Запорізькій АЕС у жовтні.

Щороку організатори конкурсу пишуть нову програму з теорії, а в практичні завдання закладають ряд різних прихованих дефектів, які треба виявити і усунути.


пн, 09.09.2019 - 12:15
На п'ятому енергоблоці Запорізької АЕС триває модернізація

Триває модернізація обладнання електротехнічних пристроїв на енергоблоці №5 Запорізької АЕС. Проводиться заміна секцій комплектної трансформаторної підстанції власних потреб, призначеної для розподілу живлення споживачів 0,4 кВ турбінного відділення.

Нове обладнання чеського виробництва, воно має низку переваг у порівнянні з попереднім, що відпрацювало свої 30 років.


пт, 06.09.2019 - 10:35
Запорізька АЕС: є 25 млрд кВтг електроенергії в 2019!

З початку 2019 року Запорізькою АЕС вже вироблено 25 мільярдів кВтг електроенергії.

«Настав осінньо-зимовий період і основне завдання для персоналу Запорізької АЕС - стабільне і безпечне вироблення достатньої кількості електроенергії. Наш найвищий пріоритет - прихильність безпеці, а цифри говорять самі за себе», - прокоментував діяльність підприємства генеральний директор ВП ЗАЕС Петро Котін.


Станом на 15.09.2019 - 15:59

Виробничі показники
Енергоблок №1 745 МВт
Енергоблок №2 984 МВт
Енергоблок №3 997 МВт
Енергоблок №4 987 МВт
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 997 МВт
Сумарне навантаження 4710 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.06 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 22.1
Вітер ЗПнЗ
Швидкість вітру 3.8 м/с
Відносна вологість 27 %
Атмосферний тиск 764 мм рт.ст.