У Києві відбулась ІХ Міжнародна науково-практична конференція з культури безпеки АЕС

9-10 квітня 2019 року у Києві пройшла ІХ Міжнародна науково-практична конференція з культури безпеки АЕС.

У заході взяли участь керівники ДП «НАЕК «Енергоатом» та відокремлених підрозділів Компанії, представники Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС), Спільного офісу підтримки Єврокомісії в Києві, Представництва ЄС в Україні, Інституту енергетичних технологій Норвегії, Інституту ядерних досліджень Ржеж Чехії, Шведського кваліфікаційного центру АВ, АЕС «Козлодуй», ДП «Білоруська АЕС», Представництва корпорації Toshiba в Україні та інші.

Відкриваючи Конференцію, президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський наголосив на пріоритетності завдання з формування сильної культури безпеки, як у поточній діяльності, так і на перспективу.

«Останні 5 років у нас значно збільшилася кількість завдань і проектів, пов'язаних з підвищенням безпеки, підвищенням потужності та збільшенням виробітку електроенергії. Всі стратегічні проекти, зокрема - добудова блоків №№3-4 Хмельницької АЕС та реалізація проекту «Енергетичний міст «Україна-ЄС», будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива та багато інших,  нерозривно пов’язані із підвищенням рівня культури безпеки. Це вимагає від нас постійного вдосконалення підходів до реалізації принципів культури безпеки серед персоналу. Тільки так ми зможемо сформувати в колективах наших підрозділів поведінку і відношення, що відповідає визначенню - сильна культура безпеки», - наголосив Юрій Недашковський.

В ході роботи конференції розглядались різні питання, що стосуються вдосконалення культури безпеки на атомних електростанціях. В рамках конференції начальник відділу досвіду експлуатації ВП ЗАЕС Альберт Рябуха виступив з темою «Досвід експлуатації, людський фактор та заходи, що вживаються на АЕС для зменшення кількості/виключення подій», провідний соціолог - керівник групи соціальної діагностики служби якості ВП ЗАЕС Наталія Насіковська презентувала доповідь «Атмосфера довіри в організації як основний принцип культури безпеки», психолог навчально-тренувального центру ВП ЗАЕС Ольга Малая приділила увагу «Психологічним аспектам культури безпеки».

Наприкінці першого пленарного дня відбулася традиційна урочиста церемонія нагородження кращих працівників та структурних підрозділів Компанії.

Станом на 19.09.2020 - 18:22

Виробничі показники
Енергоблок №1 868 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 961 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 1007 МВт
Сумарне навантаження 2836 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.07 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 18
Вітер Пн
Швидкість вітру 1.8 м/с
Відносна вологість 39 %
Атмосферний тиск 762 мм рт.ст.