Онлайн-семінар МАГАТЕ показав: напрямок «Керування аваріями» на Запорізькій АЕС - на високому рівні

В рамках підготовки до місії ОSART на Запорізькій АЕС Міжнародним агентством з ядерної енергії був проведений онлайн-семінар для керівників та провідних фахівців станції.

Організатори онлайн-зустрічі ставили на меті надати запорізьким атомникам кращий світовий досвід щодо керування аваріями, розглянути основні напрямки майбутньої перевірки в даній області. В свою чергу фахівці ВП ЗАЕС підготували для експертів низку питань, організаційних та технічних - щодо документації, які виникли в процесі підготовки до місії.

В першу чергу детально обговорювалися організаційна структура та програма керування важкими аваріями, аналітична підтримка, інтерфейс з аварійним реагуванням, очікуваний сценарій важких аварій з урахуванням особливостей станції, використання FLEX-процедур персоналом БЩК, аварійними групами та бригадами. Також - як проводяться протиаварійні тренування за напрямком важких аварій, рівень підготовки персоналу, функції та обов’язки, періодичність навчання та підтримки кваліфікації, оцінювання ефективності таких тренувань та програми підготовки персоналу. Експерти ділилися досвідом, давали рекомендації, відповідали на питання.  

«Ми дуже вдячні керівникові команди майбутньої місії OSART на Запорізькій АЕС за організацію цієї робочої зустрічі, - наголосив начальник відділу досвіду експлуатації ВП ЗАЕС Альберт Рябуха. – Він залучив до семінару найкращих в цьому напрямку експертів - професіоналів надзвичайно високого рівня. Спілкуватися з ними було цікаво й корисно. Це відзначили усі наші фахівці».

Надана експертами інформація - суттєва підтримка на шляху якісної підготовки до місії OSART. Незабаром планується нарада групи підготовки за напрямком «керування аваріями» для розгляду питань, на які треба звернути увагу.            

 

Станом на 25.01.2022 - 12:13

Виробничі показники
Енергоблок №1 640 МВт
Енергоблок №2 1024 МВт
Енергоблок №3 1030 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1030 МВт
Енергоблок №6 1046 МВт
Сумарне навантаження 4770 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря -5.1
Вітер Пн
Швидкість вітру 1.8 м/с
Відносна вологість 77 %
Атмосферний тиск 765 мм рт.ст.