На Запорізькій АЕС завершилась планова інспекція МАГАТЕ

З 10 по 25 листопада 2021 року інспекторами Міжнародного агентства з атомної енергії проведено чергову планову інспекцію енергоблока №2 та сухого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Під час роботи на Запорізькій АЕС інспектори МАГАТЕ на енергоблоці №2 провели: перевірку фактично наявної кількості ядерних матеріалів; встановлення печатки на транспортний отвір «басейну витримки - басейну мокрого перевантаження»; встановлення печаток МАГАТЕ на погодній кришці вентильованого контейнера зберігання; підключення, технічне обслуговування підводної камери; перевірку ядерних матеріалів в басейні витримки після відправлення їх до сухого сховища відпрацьованого ядерного палива; технічне обслуговування відеокамер та блоків управління; перевірку облікових, експлуатаційних та звітних документів щодо ядерних матеріалів; перевірку інформації про конструкцію установки.

На ССВЯП інспектори МАГАТЕ провели: перевірку, зняття, встановлення печаток на та між вентильованими контейнерами зберігання; перевірку інформації про конструкцію установки; перевірку облікових, експлуатаційних та звітних документів щодо ядерних матеріалів.

Інспекція проходить в рамках міжнародної Угоди між Україною та МАГАТЕ для виконання Договору щодо нерозповсюдження ядерної зброї.

МАГАТЕ - єдиний в світі міжнародний інспектор з питань ядерних гарантій та контролю в області цивільних ядерних програм. Мета контролю - не допустити передачі ядерних матеріалів, що використовуються в ядерних установках, розташованих в 70 країнах світу, на військові цілі.

 

Станом на 29.01.2022 - 15:27

Виробничі показники
Енергоблок №1 646 МВт
Енергоблок №2 1022 МВт
Енергоблок №3 1032 МВт
Енергоблок №4 1018 МВт
Енергоблок №5 1031 МВт
Енергоблок №6 1043 МВт
Сумарне навантаження 5792 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.06 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 2.4
Вітер З
Швидкість вітру 4.3 м/с
Відносна вологість 87 %
Атмосферний тиск 758 мм рт.ст.