На Запорізькій АЕС пройшло спільне з Дирекцією ДП «НАЕК «Енергоатом» загальностанційне протиаварійне тренування

17-18 листопада 2021 року на Запорізькій АЕС відбулось спільне з Дирекцією ДП «НАЕК «Енергоатом» та іншими зацікавленими міністерствами та відомствами планове загальностанційне протиаварійне тренування за темою «Комунальна аварія на ВП ЗАЕС».

Тренування проходило з дотриманням усіх вимог карантинних заходів з метою запобігання поширенню гострого респіраторного захворювання COVID-19, спричиненого коронавірусом SARS-CoV-2.

Метою тренування стала перевірка готовності та відпрацювання дій керівного складу, оперативного персоналу та персоналу, який входить до складу  аварійних груп та бригад ВП ЗАЕС, при виникненні радіаційної аварії та ліквідації її наслідків.

Основним завданням спільного загальностанційного протиаварійного тренування була перевірка адекватності та ефективності аварійного плану ВП ЗАЕС, дій персоналу та взаємодія з зовнішніми організаціями в аварійних умовах.

За способом проведення тренування було комбінованим, з умовним і реальним застосуванням засобів аварійного реагування та відпрацюванням дій на проммайданчику і за його межами.

Проходило протиаварійне тренування у внутрішньому і зовнішньому кризових центрах та на повномасштабному тренажері навчально-тренувального центру Запорізької АЕС. Відпрацьовувались дії відповідно до аварійного плану Запорізької АЕС.

У ході тренування учасниками було виконано наступні практичні дії: оповіщення про аварію, класифікацію аварії, активізацію внутрішнього та зовнішнього кризових центрів та центру технічної підтримки, організацію роботи комісії з надзвичайних ситуацій (штабу КАРМ) та ії взаємодію з комісіями з надзвичайних ситуацій ДП «НАЕК «Енергоатом», штабами КАРМ інших АЕС, місцевими та територіальними органами виконавчої влади, управління діями аварійних груп і бригад ВП ЗАЕС, застосування мобільної техніки, організацію та проведення евакуації персоналу ВП ЗАЕС з проммайданчика.

Всі учасники тренування діяли злагоджено і всі питання, пов'язані з локалізацією умовної аварії, ліквідацією її наслідків, були виконані у відведені для цього терміни.

Протиаварійне тренування на Запорізькій АЕС отримало високу оцінку.

 

Станом на 25.01.2022 - 13:19

Виробничі показники
Енергоблок №1 641 МВт
Енергоблок №2 1025 МВт
Енергоблок №3 1031 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1027 МВт
Енергоблок №6 1047 МВт
Сумарне навантаження 4771 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.1 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря -5.2
Вітер ПнС
Швидкість вітру 1.9 м/с
Відносна вологість 76 %
Атмосферний тиск 764 мм рт.ст.