На Запорізькій АЕС розпочалась чергова інспекція МАГАТЕ

З 10 по 23 листопада 2021 року інспекторами Міжнародного агентства з атомної енергії проводиться чергова планова інспекція енергоблока №2 та сухого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Під час роботи на Запорізькій АЕС інспектори МАГАТЕ на енергоблоці №2 проведуть: перевірку фактично наявної кількості ядерних матеріалів; встановлення печатки на транспортний отвір «басейну витримки - басейну мокрого перевантаження»; встановлення печаток МАГАТЕ на погодній кришці вентильованого контейнера зберігання; підключення, технічне обслуговування підводної камери; перевірку ядерних матеріалів в басейні витримки після відправлення їх до сухого сховища відпрацьованого ядерного палива; технічне обслуговування відеокамер та блоків управління; перевірку облікових, експлуатаційних та звітних документів щодо ядерних матеріалів; перевірку інформації про конструкцію установки.

На ССВЯП інспектори МАГАТЕ проведуть: перевірку, зняття, встановлення печаток на та між вентильованими контейнерами зберігання; перевірку інформації про конструкцію установки; перевірку облікових, експлуатаційних та звітних документів щодо ядерних матеріалів.

Інспекція проходить в рамках міжнародної Угоди між Україною та МАГАТЕ для виконання Договору щодо нерозповсюдження ядерної зброї.

МАГАТЕ - єдиний в світі міжнародний інспектор з питань ядерних гарантій та контролю в області цивільних ядерних програм. Мета контролю - не допустити передачі ядерних матеріалів, що використовуються в ядерних установках, розташованих в 70 країнах світу, на військові цілі.

 

Станом на 25.01.2022 - 12:35

Виробничі показники
Енергоблок №1 639 МВт
Енергоблок №2 1025 МВт
Енергоблок №3 1027 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1027 МВт
Енергоблок №6 1044 МВт
Сумарне навантаження 4762 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря -5.1
Вітер Пн
Швидкість вітру 2.3 м/с
Відносна вологість 77 %
Атмосферний тиск 765 мм рт.ст.