Запорізька АЕС та Українська інженерно-педагогічна академія мають намір відновити співпрацю

Запорізьку АЕС відвідали представники Української інженерно-педагогічної академії (УІПА), які готують молодих фахівців за електротехнічним напрямком.

Гості ознайомилися з основним технологічним обладнанням електростанції. Відвідали електричний цех, відкритий розподільчий пристрій 750 кВ, повномасштабний тренажер блочного щита управління та тренажерний комплекс спеціальної підготовки навчально-тренувального центру (НТЦ).

Енергетики та викладачі обговорили тему, яка стосується дуальної форми здобуття професійної освіти, яку наразі впроваджує Міністерство освіти і науки України. Це спосіб навчання, за яким теоретичний матеріал опановується в закладі з педагогом, а практичне навчання проходить на виробництві. Для атомної електростанції підходить семестровий варіант навчання, коли перший семестр студенти навчаються у вищому навчальному закладі, а другий - працевлаштовуються по строковим трудовим договорам на підприємство. Виконують роботи без допуску до діючого обладнання та без дозволу проведення перемикань. Отримують заробітну плату. Таким чином, після закінчення закладу, на підприємство прийде вже готовий, адаптований молодий фахівець.

За інформацією керівника групи роботи з закладами освіти НТЦ Запорізької АЕС Олени Шепель, в ДП «НАЕК «Енергоатом» вже затвердили положення про дуальну форму навчання. Тому робота з закладами вищої освіти в цьому напрямку можлива. Та першим кроком на шляху співробітництва має стати договір про співпрацю. Саме така задача наразі стоїть перед Українською інженерно-педагогічною академією.

Команда інженерно-педагогічної академії на Запорізькій АЕС вперше. Це нове покоління адміністративної ланки академії, тому побачити об’єкти найбільшої атомної електростанції Європи та поспілкуватися з кращими фахівцями галузі для них було важливо та надзвичайно корисно.

«На Запорізький АЕС сформований унікальний  формат підготовки спеціалістів, який базується на набутті практичних навичок на виробництві. І ні один заклад вищої освіти не зможе замінити такий формат. Тому в академії будуть коригувати навчальні плани, щоб максимально наблизити їх до специфіки АЕС. Це один з головних напрямків співробітництва», - поділився враженнями від візиту завідувач кафедри фізики, електротехніки і електроенергетики УІПА Артем Чернюк.

#ЕнергоатомОсвіта

 

 

Станом на 25.01.2022 - 13:35

Виробничі показники
Енергоблок №1 643 МВт
Енергоблок №2 1025 МВт
Енергоблок №3 1030 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1031 МВт
Енергоблок №6 1045 МВт
Сумарне навантаження 4774 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря -5.1
Вітер Пн
Швидкість вітру 1.9 м/с
Відносна вологість 75 %
Атмосферний тиск 764 мм рт.ст.