Запорізька АЕС до зими готова

Усі об'єкти Запорізької атомної станції почали готувати до зимового періоду ще у квітні, як тільки завершився опалювальний період. Були розписані заходи з відповідальними особами та термінами. Цехами станції проведено ремонт тепломереж, ремонт будівель та споруд, виконані роботи з герметичності вікон, міжпанельних швів, покрівлі та інше.

– Цього року великий обсяг роботи було виконано влітку – в частині обстеження трубопроводів тепломережі, запірної арматури, приладів обліку, засобів вимірювальної техніки тощо. Проводили діагностичні виміри – контактні і безконтактні, завдяки яким можна було з’ясувати товщину труб, оцінити стан зварних з’єднань, виявити деформацію тощо. Основне навантаження в процесі забезпечення готовності станції до осінньо-зимового періоду лягає на хімічний цех і цех теплових та промислових комунікацій (ЦТПК), зокрема із забезпечення функціонування теплових мереж. Отриманий експертний висновок підтвердив можливість подальшої експлуатації трубопроводів тепломережі, – зазначає заступник головного інженера ЗАЕС із загальностанційних об’єктів Володимир Гавриляк.

Крім того цього року хімічний цех та ЦТПК під керівництвом начальників зміни АЕС виконали випробування аварійного підживлення тепломережі шляхом подачі сирої води. Це виконувалося на Запорізькій АЕС вперше. В результаті станція отримала підтвердження параметрів з витрат та тиску. Це значить, що в разі включення аварійних режимів є умови для виконання необхідних заходів.         

Загалом на ЗАЕС в рамках підготовки до осінньо-зимового періоду виконано більше ста відповідних заходів – від огляду будівель, споруд, мереж тощо до усунення виявлених дефектів, ремонтних операцій та випробувань. У цьому процесі за різними напрямками були задіяні усі підрозділи станції.

 

Станом на 29.01.2022 - 14:57

Виробничі показники
Енергоблок №1 643 МВт
Енергоблок №2 1024 МВт
Енергоблок №3 1033 МВт
Енергоблок №4 1020 МВт
Енергоблок №5 1030 МВт
Енергоблок №6 1045 МВт
Сумарне навантаження 5795 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 2.6
Вітер З
Швидкість вітру 5.8 м/с
Відносна вологість 86 %
Атмосферний тиск 758 мм рт.ст.