На Запорізькій АЕС пройшов ознайомчий курс для спеціалістів ДП «НАЕК «Енергоатом»

П’ять співробітників Компанії з департаменту комунікацій, економічної безпеки та закупівлі ядерного палива слухали лекції про роботу атомної станції. За три дні група відвідала понад двадцять лекцій, серед яких схема першого та другого контурів, зберігання відпрацьованого ядерного палива, можливості лабораторій Центру підготовки ремонтного персоналу навчально-тренувального центру та багато іншого.    

«Мета цього навчання - отримати персоналом Дирекції загальні знання та відомості про роботу атомної станції, принципи культури безпеки, пожежної безпеки, питання законодавства України в межах вироблення атомної енергії, які в подальшому будуть їм необхідні в роботі. Розробником Програми є Департамент управління кваліфікації персоналу спільно з інструкторами НТЦ атомної станції», - розповіла про даний курс начальник відділу організації підготовки персоналу НТЦ ВП ЗАЕС Олена Котеньова.

Приймати слухачів на навчання з Дирекції «НАЕК «Енергоатом» фахівцям Запорізької АЕС доводиться не в вперше. Раніше це було стажування у певних підрозділах, а цей курс покликаний надати якомога широкі знання одразу за кількома напрямками.

«Під час навчання нам розкрили досить багато різних тем з охорони праці, радіаційної та пожежної безпеки. Разом з цим були розглянуті технологічні аспекти виробництва електроенергії: схема першого та другого контуру, схема видачі потужності. Фахівці навчально-тренувального центру на макетах продемонстрували процес підготовки ремонтного персоналу. Для таких співробітників як ми, які не працюють в сфері ядерної та радіаційної безпеки такий курс є досить цікавим. Навчання було побудоване грамото. Була теоретична та практична частина», - поділився враженнями про навчання провідний журналіст прес-центру департаменту з комунікацій ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександр Гарань.

Загалом до ознайомчого курсу було заявлено п’ять груп слухачів. Разом зі спеціалістами Дирекції Компанії навчатиметься і персонал відокремленого підрозділу «Центральні закупівлі». Перша група вже завершила курс, а от наступні навчатимуться після зняття карантинних обмежень.

#ЕнергоатомОсвіта

 

Станом на 29.01.2022 - 15:15

Виробничі показники
Енергоблок №1 644 МВт
Енергоблок №2 1025 МВт
Енергоблок №3 1033 МВт
Енергоблок №4 1020 МВт
Енергоблок №5 1031 МВт
Енергоблок №6 1043 МВт
Сумарне навантаження 5796 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.1 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 2.4
Вітер З
Швидкість вітру 4.5 м/с
Відносна вологість 87 %
Атмосферний тиск 758 мм рт.ст.