З нагоди святкування 25-річчя ДП «НАЕК «Енергоатом» Запорізька АЕС приймає делегацію на чолі з керівником Компанії Петром Котіним

На Запорізьку АЕС з нагоди святкування 25-річчя ДП «НАЕК «Енергоатом» з робочим візитом прибула делегація представників Дирекції Компанії на чолі з т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петром Котіним. Також до візиту приєдналися: член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Дмитро Коваленко, радник Прем’єр-міністра України Юрій Бойко, міський голова Енергодара - Дмитро Орлов. 

Під час візиту почесні гості відвідали низку об’єктів Запорізької АЕС, що були введені в експлуатацію за роки існування ДП «НАЕК «Енергоатом». Зокрема візит розпочався з відвідання машинного залу та блочного щита управління енергоблоку №6 Запорізької АЕС, який добудовувався власними силами станції і став першим новим потужним атомним енергетичним об’єктом, введеним в промислову експлуатацію вже у складі Компанії 21 жовтня 1996 року. Далі делегація побувала на майданчику сухого сховища відпрацьованого ядерного палива, де т.в.о. заступника головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки Олександр Депенчук розповів, як саме влаштований комплекс ССВЯП, про його безпечну 20-річну експлуатацію. У навчально-тренувальному центрі гості відвідали центральний зал центру підготовки ремонтного персоналу та ознайомились з протиаварійним тренуванням персоналу на повномасштабному тренажері.

Далі за програмою візиту відбулася нарада з керівною ланкою Запорізької АЕС щодо підготовки станції до роботи в осінньо-зимовий період 2021-2022 років. Відкриваючи нараду, Петро Котін привітав колектив Запорізької АЕС з 25-річчям Компанії та з 25-річчям введення в промислову експлуатацію шостого енергоблоку ВП ЗАЕС. Очільник Компанії продемонстрував присутнім презентацію «Стратегія розвитку атомної енергетики України», в якій наголосив на необхідності нових енергетичних потужностей України - будівництві нових енергоблоків за технологією AP1000 (Westinghouse). Також він підкреслив, що в осінньо-зимовий період всі атомні станції повинні працювати на максимальних потужностях.

За дорученням прем’єр-міністра України радник Юрій Бойко передав вітання від уряду всім працівникам ДП «НАЕК «Енергоатом» і працівникам Запорізької АЕС, як флагмана української атомної енергетики. «Це свято не лише для працівників Компанії, але і для всієї України. За чверть століття Компанії вдалось досягти значущих результатів і постійно робити внесок у розвиток економіки України. Кожна друга лампочка запалюється саме завдяки працівникам Енергоатома», - зазначив він.

На прес-конференції для представників центральних, регіональних та місцевих ЗМІ радник Прем’єр-міністра України Юрій Бойко та т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін відповіли на запитання журналістів. 

Напередодні, 17 жовтня, з офіційний візитом Енергодарський енергетичний комплекс відвідав міністр енергетики України Герман Галущенко. Він особисто побував на Запорізькій ТЕС та Запорізькій АЕС. На зустрічі міністр енергетики підкреслив, що безперебійне забезпечення країни електроенергією є пріоритетним завданням. 
 

Станом на 25.01.2022 - 14:03

Виробничі показники
Енергоблок №1 641 МВт
Енергоблок №2 1024 МВт
Енергоблок №3 1030 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1029 МВт
Енергоблок №6 1046 МВт
Сумарне навантаження 4770 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря -5.2
Вітер ПнПнС
Швидкість вітру 2.1 м/с
Відносна вологість 76 %
Атмосферний тиск 764 мм рт.ст.