Запорізька АЕС до осінньо-зимового періоду готова

Підготовка ВП ЗАЕС до проходження осінньо-зимового періоду (ОЗП) - один з найважливіших щорічних заходів, що включає в себе цілий комплекс робіт.

Комісія у складі представників виконавчої дирекції з виробництва та ремонтів, дирекції з нагляду за безпекою ДП «НАЕК «Енергоатом» та Державної інспекції з енергетичного нагляду України розглянула стан виконання організаційно-технічних заходів, затверджених адміністрацією ВП ЗАЕС.

Ще у квітні був виданий наказ, що вводить в дію «План організаційно-технічних заходів з підготовки Запорізької АЕС до роботи в осінньо-зимовий період 2021-2022 рр.», результатом виконання організаційно-технічних заходів якого є забезпечення стійкої і безаварійної роботи станції у вказаний період.

За результатами роботи комісії встановлено, що умови готовності до роботи в осінньо-зимовий період виконані.

Значну увагу у ході інспекції було приділено перевірці стану території електростанції, її будівель та споруд, покрівель, утеплення будівель, виконання ремонтів основного технологічного та електротехнічного обладнання, стану трубопроводів, арматури, тепловодопостачання, вентиляції, освітлення, транспорту, доріг, пішохідних доріжок, магістральних тепломереж, підземних комунікацій, стану пожежної безпеки та охорони праці, а також готовності персоналу до ОЗП та забезпечення матеріально-технічними ресурсами для роботи в осінньо-зимовий період.

Остаточне рішення про готовність Запорізької АЕС до роботи в ОЗП 2021-2022 рр. буде прийняте центральною комісією ДП «НАЕК «Енергоатом» з урахуванням виконання рекомендацій та усунення окремих зауважень, вказаних у Акті перевірки.

 

Станом на 29.01.2022 - 15:07

Виробничі показники
Енергоблок №1 641 МВт
Енергоблок №2 1022 МВт
Енергоблок №3 1034 МВт
Енергоблок №4 1019 МВт
Енергоблок №5 1033 МВт
Енергоблок №6 1044 МВт
Сумарне навантаження 5793 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.1 мкЗв/г
м. Енергодар 0.07 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 2.5
Вітер З
Швидкість вітру 3.8 м/с
Відносна вологість 86 %
Атмосферний тиск 758 мм рт.ст.