На енергоблоці №2 Запорізької АЕС триває заміна лопаток турбіни

На енергоблоці №2 Запорізької АЕС триває модернізація турбінного устаткування, йде підготовка до заміни робочих лопаток ротора низького тиску №3. Важлива для безпеки турбоагрегату робота виконується в рамках програми співпраці між ДП «НАЕК «Енергоатом» та АТ «Турбоатом» (Харків).

На роторі низького тиску турбоагрегату будуть замінені робочі лопатки четвертого ступеня. Під час експлуатації енергоблока вони несуть високе навантаження. І з роками на опорних поверхнях можуть зароджуватися тріщини.

Щоб уникнути такої ситуації на всіх енергоблоках Запорізької АЕС старі лопатки поступово міняють на нові. Обладнання виробництва «Турбоатома», тому всі процеси супроводжуються харківськими фахівцями. А виконують роботи працівники енергоремонтного підрозділу спільно з персоналом ВП «Атомремонтсервіс».

«Для підвищення надійності експлуатації турбін була розроблена конструкція нових лопаток з підвищеними демпфуючими властивостями. Також, згідно з рекомендаціями заводу-виробника було прийнято рішення заштифтувати всі існуючі лопатки між собою в зоні хвостових частин для зменшення навантажень саме на опорні поверхні хвостових частин робочих лопаток. Конструкція машини чудова, машина надійна», - зазначив перший заступник головного інженера енергоремонтного підрозділу Юрій Галуцький.

До 2023 року заміна робочих лопаток повинна бути проведена на роторах низького тиску першого, другого і шостого енергоблоків ВП ЗАЕС. На третьому, четвертому та п’ятому енергоблоках лопатки вже оновлені в повному обсязі.

 

Станом на 29.01.2022 - 15:45

Виробничі показники
Енергоблок №1 645 МВт
Енергоблок №2 1025 МВт
Енергоблок №3 1034 МВт
Енергоблок №4 1021 МВт
Енергоблок №5 1032 МВт
Енергоблок №6 1044 МВт
Сумарне навантаження 5801 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.11 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 2.2
Вітер ЗПдЗ
Швидкість вітру 2.9 м/с
Відносна вологість 0 %
Атмосферний тиск 758 мм рт.ст.