Представники Запорізької АЕС взяли участь у роботі III Міжнародного круглого столу, організованого Українським ядерним товариством

24 вересня 2021 року у м. Київ було проведено III Міжнародний круглий стіл-конференцію «Перспективи впровадження інновацій у атомну енергетику». Захід організовано громадською організацією «Українське ядерне товариство» та Радою молодих вчених при відділенні фізико-технічних проблем енергетики Національної академії наук України. Генеральний партнер проведення заходу - ДП «НАЕК «Енергоатом».

У роботі конференції взяли участь понад 70 представників наукових установ різних держав: України, Франції, Литви, Канади та інших країн; було представлено 35 наукових доповідей. Від Запорізької АЕС у заході взяли участь заступник головного інженера з експлуатації Олександр Яковлев, заступник начальника управління роботи з громадськістю та засобами масової інформації Андрій Туз, інструктори навчально-тренувального центру Олег Глинських та Вікторія Гаврильченко.

Питання перспектив розвитку ядерної галузі обговорювали науковці, молоді фахівці та експерти. Вони презентували власні наукові напрацювання з актуальних питань розвитку атомної енергетики, а саме: новітніх розробок у сфері підвищення безпеки АЕС, світових тенденцій розвитку реакторних технологій IV покоління, інноваційних ядерних технологій.

«Необхідно визнати розвиток атомної енергетики пріоритетним завданням для України та гарантувати збереження частки атомної енергії в загальному енергобалансі на рівні вище 50% до 2050 року. Включити в оновлену енергетичну стратегію України питання будівництва нових енергоблоків АЕС з еволюційними реакторами з підвищеними вимогами до безпеки та економічної привабливості за сучасними технологіями з високим ступенем локалізації виробництва та залученням вітчизняних підприємств та наукових установ», - акцентував у своєму виступі президент громадської організації «Українське ядерне товариство» Володимир Бронніков.

Учасники круглого столу-конференції висловили подяку організаторам за проведення заходу на високому науково-технічному рівні.

 

Станом на 26.10.2021 - 00:04

Виробничі показники
Енергоблок №1 978 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 1008 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1017 МВт
Енергоблок №6 1024 МВт
Сумарне навантаження 4027 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.05 мкЗв/г
м. Енергодар 0.07 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 1.1
Вітер ПдПдС
Швидкість вітру 0.6 м/с
Відносна вологість 73 %
Атмосферний тиск 773 мм рт.ст.