На Запорізькій АЕС відбувся семінар-форум «Професійний розвиток жінок в атомній енергетиці»

20 вересня 2021 року на Запорізькій АЕС відбувся семінар-форум «Професійний розвиток жінок в атомній енергетиці», організаторами якого є ДП «НАЕК «Енергоатом», громадська організація «Women in Nuclear Ukraine» та Професійна спілка працівників атомної енергетики та промисловості України.

ДП «НАЕК «Енергоатом» та громадська організація WIN Ukraine продовжують програму «Професійний розвиток жінок в атомній енергетиці», якою забезпечують виконання умов Меморандуму про співпрацю. Основною метою даного проєкту є дотримання основних принципів і реалізація завдань Гендерної політики ДП «НАЕК «Енергоатом».

«Запорізька АЕС стала черговим майданчиком, на якому відбувається семінар-форум «Професійний розвиток жінок в атомній енергетиці». Динамічний розвиток будь-якої компанії в реаліях сьогодення неможливий без забезпечення рівних прав для жінок та чоловіків. А саме проведення подібних заходів є вкрай важливим для досягнення цієї мети. Хочу відзначити, що на Запорізькій АЕС працює 3738 жінок, що становить 33% персоналу, 183 жінки займають керівні посади, у тому числі й вищої ланки. Впевнений, що сьогодні ми зробимо значний внесок у виконання завдань Гендерної політики Енергоатома і сподіваюсь на подальший розвиток цієї платформи», - зазначив на відкритті форуму т.в.о. генерального директора Запорізької АЕС Дмитро Вербицький.

Учасницями семінару-форуму стали представниці практично всіх підрозділів Запорізької атомної електростанції.

Програма семінару була поділена на дві секції. Перша частина заходу передбачала навчальну секцію про перспективи та нові тенденції ядерної енергетики із цікавими доповідями і презентаціями, головною метою якої було розвінчування гендерних стереотипів. Друга - мотивуюча частина з інтерактивною лекцією та практичними вправами, спрямованими на розвиток лідерства для подальшого особистого та професійного розвитку.

До проведення семінару-форуму його учасниці взяли участь в анонімному опитуванні, що стосувалось уявлення щодо гендеру та реалізації рівних можливостей для чоловіків і жінок, а на самому заході прослухали виступи експертів і амбасадорів WІN Ukraine, представників Міжнародного агентства з атомної енергії, Атомпрофспілки.

«Місія організації WIN Ukraine - об’єднати професіоналів галузі попри існуючі стереотипи, що атомна сфера суто чоловіча, а також сприяти становленню гендерного балансу згідно з сучасними світовими тенденціями. Масштабність Запорізької АЕС передбачає аналогічну масштабність шляху до досягнення «золотого» гендерного балансу. Проте, сьогодні ми бачимо міцну проактивну позицію керівництва станції, Атомпрофспілки та амбасадорів, які підтримують цей рух. Також нам вдалося встановити діалог з атомницями та відчути лідерські якості і бажання професійно розвиватись», - розповіла директорка з міжнародного співробітництва та регіонального розвитку WIN Ukraine Наталія Клос.

З заохочувальною промовою і прикладами світової практики боротьби жінок за свої права, а також історіями власного професійного розвитку звернулась до колег-атомниць експертка WiN Ukraine, жінка-енергетик, начальниця міжнародного відділу та зв’язків з громадськістю Державного агентства з управління зоною відчуження Катерина Павлова. «Саме збалансоване залучення лідерів - чоловіків та жінок, має вирішальне значення для тих видів політичних, поведінкових, екологічних та культурних змін, які необхідні для досягнення ефективного гендерного паритету в ядерній сфері. І ми бачимо, як Запорізька АЕС активно прямує до цих змін, прислуховуючись до голосу своїх співробітниць-активісток, враховуючи усі пропозиції для подальшого впровадження в дію», - зазначила вона.

«Ми постійно працюємо з партнерами, громадянським суспільством, і ведемо дискусії про те, чому це так важливо - гендерний баланс і рівні можливості у побудові кар’єри для жінок-атомниць. Наш проєкт сьогодні охопив третій майданчик - Запорізьку АЕС, найбільшу у Європі і в Україні атомну електростанцію. І я рада зазначити, що по-перше, гендерна політика - не декларативний документ для Компанії, а реальні дії. По друге, цей проєкт цінний тим, що голос висококваліфікованих працівниць (а інших в Компанії просто немає) почутий і врахований. Енергоатом - лідер в енергетиці з дотримання гендерних принципів. Ми маємо слугувати прикладом і надалі, і не лише у нашій галузі, але і для всієї країни», - наголосила начальниця відділу роботи з громадськістю Департаменту з комунікацій ДП «НАЕК «Енергоатом» Рената Яресько.

Наступний семінар-форум «Професійний розвиток жінок в атомній енергетиці» відбудеться на майданчику Южноукраїнського енергокомплексу 18 жовтня 2021 року.

#ЕнергоатомОсвіта

Станом на 25.10.2021 - 22:44

Виробничі показники
Енергоблок №1 977 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 1012 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1019 МВт
Енергоблок №6 1027 МВт
Сумарне навантаження 4035 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 4
Вітер Пн
Швидкість вітру 1.9 м/с
Відносна вологість 72 %
Атмосферний тиск 773 мм рт.ст.