На енергоблоці №5 Запорізької АЕС закінчився плановий середній ремонт

09 вересня 2021 року о 20 годині 31 хвилині після завершення планового середнього ремонту енергоблок №5 Запорізької АЕС підключено до енергосистеми.

В ході ремонту на енергоблоці №5 було виконано основні регламентні роботи. Капітальний ремонт: парогенератора №2; головного циркуляційного насоса №4; електродвигуна головного циркуляційного насоса №4.

Також в рамках ремонту виконано середній ремонт: реакторної установки з повним вивантаженням активної зони; турбіни парової; технологічно взаємопов’язаного обладнання: турбогенератор - збудник - вимикач.

В рамках ремонту на енергоблоці №5 виконано поточний ремонт: тепломеханічного обладнання дизель-генераторів резервної дизельної електростанції; струмопроводу та фаз «А», «В», «С» блочного трансформатора. Проведені контрольно-профілактичні роботи на системі попереднього напруження захисної оболонки.

Два багатомісні герметичні кошика з 48 зборками з відпрацьованим ядерним паливом відправлені на зберігання на майданчик сухого сховища відпрацьованого ядерного палива Запорізької АЕС.

Серед надрегламентних робіт виконано: заміну конденсатора турбіни; заміну місцевих щитів керування установки підігрівачів мережевої води; заміну трубопроводів повітрявидалення першого контуру; контроль щільності міжпрокладочного простору контуру парогенератора. Була виконана модифікація вузла ущільнення головного роз'єму головного циркуляційного насоса №4 з застосуванням гребінчастих прокладок з терморозширеного графіту та проведена інспекція ТВЗ-WR за допомогою стенда інспекції та ремонту палива.

 

Станом на 29.01.2022 - 14:43

Виробничі показники
Енергоблок №1 644 МВт
Енергоблок №2 1024 МВт
Енергоблок №3 1033 МВт
Енергоблок №4 1020 МВт
Енергоблок №5 1032 МВт
Енергоблок №6 1045 МВт
Сумарне навантаження 5798 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.1 мкЗв/г
м. Енергодар 0.07 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 2.6
Вітер З
Швидкість вітру 3.9 м/с
Відносна вологість 86 %
Атмосферний тиск 758 мм рт.ст.