На енергоблоці №5 Запорізької АЕС виконано заміну конденсатора

На Запорізькій АЕС під час ремонтної кампанії на енергоблоці №5 виконано роботи з заміни конденсатора турбіни. Старе теплообмінне обладнання замінили на нове - сучасне. Наразі конденсатор готовий до роботи.

Проведені роботи були складні і масштабні. Реконструкція з заміни обладнання тривала три місяці. В процесі виконання робіт були задіяні майже всі підрозділи Запорізької АЕС та підрядні організації.

«На сьогодні роботи з заміни конденсатора закінчені в повному обсязі. Вже проведено кілька перевірок з боку різних служб. Готовий конденсатор прийнятий без зауважень», - зазначив перший заступник головного інженера енергоремонтного підрозділу Юрій Галуцький.

Конденсатор призначений для охолодження відпрацьованої пари і входить в систему циркуляційного водопостачання. Один конденсатор складається з шести модулів, які, в свою чергу, зібрані в три корпуси.

У нового конденсатора збільшена площа охолодження та кількість трубок, що позначиться на підвищенні коефіцієнту корисної дії енергоблока. З'явиться можливість більш ефективно застосовувати кулькову очистку трубок конденсатора, що також позитивно вплине на виробництво електроенергії.

На Запорізькій АЕС це вже четвертий енергоблок, на якому проведена масштабна заміна обладнання. У наступному - 2022 році заміна конденсатора запланована на першому енергоблоці і в 2023 році - на енергоблоці №6. Тобто у 2023 році всі енергоблоки Запорізької АЕС працюватимуть з новими конденсаторами.

 

Станом на 26.01.2022 - 16:43

Виробничі показники
Енергоблок №1 645 МВт
Енергоблок №2 1024 МВт
Енергоблок №3 1030 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1027 МВт
Енергоблок №6 1046 МВт
Сумарне навантаження 4772 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря -5.7
Вітер ПдПдЗ
Швидкість вітру 2.1 м/с
Відносна вологість 87 %
Атмосферний тиск 761 мм рт.ст.