Запорізька АЕС відвантажила першу партію медичного кисню

На азотно-кисневій станції (АКС) №2 Запорізької АЕС відбулось відвантаження першої партії медичного кисню. 70 балонів відправились в Оріхівську лікарню.

Наступна партія буде відправлена в Донецьку область у Великоновосілківську центральну районну лікарню. І, наразі, опрацьовується заявка з Мелітополя.

АКС №2 Запорізької АЕС виробляє високоякісний кисень, що повністю відповідає вимогам, які пред'являються до нього, як до лікарського препарату. На АКС проведено повний цикл виробництва. Якість кисню поки контролює контрактна лабораторія. В найближчому майбутньому, після отримання необхідного дозволу, цим процесом буде займатися водно-радіохімічна лабораторія ВП ЗАЕС.

«Процес виробництва знаходиться під постійним контролем. Ми перевіряємо кисень та виписуємо всі необхідні документи. Маємо можливість надавати свої балони або заправляти ті, що надходять з лікарень. Оріхівська лікарня вже отримала свій кисень для пацієнтів. Великоновосілківська лікарня готується заправляти кисень у власні балони», - прокоментувала відправку першої партії уповноважена з виробництва медичного кисню відділу технічного контролю Юлія Мельникова.

Мета атомників - врятувати якомога більше людських життів і допомогти державі подолати наслідки пандемії коронавірусу.

 

#ЕнергоатомМедицина

 

Станом на 07.12.2021 - 08:36

Виробничі показники
Енергоблок №1 977 МВт
Енергоблок №2 1020 МВт
Енергоблок №3 1012 МВт
Енергоблок №4 1007 МВт
Енергоблок №5 1015 МВт
Енергоблок №6 1027 МВт
Сумарне навантаження 6058 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.1 мкЗв/г
м. Енергодар 0.07 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 9.2
Вітер СПдС
Швидкість вітру 3.3 м/с
Відносна вологість 100 %
Атмосферний тиск 756 мм рт.ст.