ССВЯП Запорізької АЕС – 20 років безпечної та надійної експлуатації

24 серпня 2001 року було встановлено перший контейнер з відпрацьованим ядерним паливом на майданчик сухого сховища відпрацьованого ядерного палива ВП ЗАЕС. З цієї нагоди відбувся прес-тур для журналістів місцевих та регіональних ЗМІ за участі фахівців Запорізької АЕС.

Виконуючий обов’язки заступника головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки – начальник служби аналізу безпеки Олександр Депенчук детально розповів про технологію проміжного зберігання відпрацьованих паливних зборок у вентильованих контейнерах зберігання на бетонному майданчику, про унікальність об’єкту, економічний ефект, екологічність та безпеку ССВЯП, та відповів на запитання журналістів.  

Запорізька АЕС перша і єдина АЕС в Україні впровадила систему сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-1000, вирішивши таким чином проблему його зберігання на найближчі півстоліття та заощадивши величезні кошти для української економіки.

Спосіб проміжного зберігання відпрацьованого палива широко застосовується в міжнародній практиці експлуатації АЕС. До країн з вже сформованою практикою сухого контейнерного зберігання відпрацьованого ядерного палива відносяться США, Канада, Німеччина, Швейцарія, Великобританія, Литва.

Комплекс ССВЯП Запорізької АЕС розрахований на 380 вентильованих контейнерів зберігання, у яких можна розмістити понад 9000 відпрацьованих тепловиділяючих зборок. На сьогоднішній день на майданчику ССВЯП встановлено 169 контейнерів.

Контроль радіаційного стану на майданчику ССВЯП здійснюється всебічно і безперервно. 20 років спостережень показують, що всі попередні розрахунки щодо безпеки підтверджуються, при цьому більшість параметрів, що контролюються, мають значення, які набагато нижчі граничних, закладених в проєкт.

 

Станом на 26.01.2022 - 22:35

Виробничі показники
Енергоблок №1 645 МВт
Енергоблок №2 1024 МВт
Енергоблок №3 1031 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1028 МВт
Енергоблок №6 1048 МВт
Сумарне навантаження 4776 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.1 мкЗв/г
м. Енергодар 0.07 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря -5.4
Вітер ПнЗ
Швидкість вітру 0.9 м/с
Відносна вологість 97 %
Атмосферний тиск 761 мм рт.ст.