Пароежекторні машини – важливе устаткування для енергоблоків Запорізької АЕС

Дільниця з ремонту й усунення дефектів устаткування реакторно-турбінних відділень енергоремонтного підрозділу Запорізької АЕС займається, в тому числі, ремонтом пароежекторних машин. Ремонт обладнання - фізично важка праця, яка вимагає досвіду, вправності й витривалості.

Обладнання найбільше задіяне в спекотний час, оскільки охолоджує важливе устаткування енергоблока. На кожному енергоблоці встановлено по три пароежекторних машини.  Вони охолоджують робоче середовище та подають його у вентиляційні системи та іншим споживачам. Таким чином для надійної експлуатації обладнання підтримується певний температурний режим і створюються комфортні умови для персоналу на енергоблоці.

На енергоблоках, що зараз несуть навантаження, пароежекторні машини використовуються на повну потужність. Завдяки увазі та турботі ремонтного персоналу обладнання надійно виконує своє завдання. Раз на три роки проводиться його капітальний ремонт.

На енергоблоках №5, №6 ремонт пароежекторних машин виходить на фінальну стадію. Після очищення теплообмінних трубок головного та допоміжного конденсаторів та інших завершальних операцій його вводитимуть в експлуатацію.

Крім того, йде активна підготовка до ремонту пароежекторних машин на енергоблоці №4, який незабаром буде зупинений на ремонт.

 

Станом на 26.10.2021 - 00:02

Виробничі показники
Енергоблок №1 977 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 1011 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1019 МВт
Енергоблок №6 1026 МВт
Сумарне навантаження 4033 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 1.1
Вітер ПдПдС
Швидкість вітру 0.7 м/с
Відносна вологість 73 %
Атмосферний тиск 773 мм рт.ст.