На Запорізькій АЕС пройшла інспекція МАГАТЕ

З 14 липня по 02 серпня 2021 року інспекторами Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) проведена чергова планова інспекція енергоблока №6, що знаходиться в плановому капітальному ремонті, та сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП) ВП ЗАЕС.

Під час місії на Запорізькій АЕС інспектори МАГАТЕ на енергоблоці провели перевірку фактично наявної кількості ядерних матеріалів (ЯМ); встановили печатку на транспортний отвір басейну витримки - басейну мокрого перевантаження (БВ-БМП); встановили печатки МАГАТЕ на погодних кришках вентильованих контейнерів зберігання; провели  встановлення, технічне обслуговування, відключення підводної відеокамери; перевірку ЯМ в БВ до відправки на ССВЯП; провели технічне обслуговування відеокамер; перевірку облікових, експлуатаційних та звітних документів щодо ЯМ; перевірку інформації про конструкцію установки.

На ССВЯП інспектори МАГАТЕ провели перевірку, зняття, встановлення печаток на та між вентильованими контейнерами зберігання; перевірку інформації про конструкцію установки; перевірку облікових, експлуатаційних та звітних документів щодо ЯМ.

МАГАТЕ - єдиний в світі міжнародний інспектор з питань ядерних гарантій та контролю в області цивільних ядерних програм. Мета контролю - не допустити передачі ядерних матеріалів, що використовуються в ядерних установках, розташованих в 70 країнах світу, на військові цілі.

 

Станом на 17.10.2021 - 09:57

Виробничі показники
Енергоблок №1 967 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 1005 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1015 МВт
Енергоблок №6 1019 МВт
Сумарне навантаження 4006 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.11 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 12.4
Вітер ПнПнЗ
Швидкість вітру 1.2 м/с
Відносна вологість 67 %
Атмосферний тиск 760 мм рт.ст.