Система примусового скидання тиску пройшла функціональні випробування на енергоблоці №4 Запорізької АЕС

Впровадження на енергоблоках Запорізької АЕС системи примусового скидання тиску (СПСТ) з СГО (системи герметичного огородження) виходить на етап завершення. Цей захід Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків поступово впроваджувався з 2013 року.

Енергоблок №4 став першим серед мільйонників Запорізької АЕС, де після успішних приймальних випробувань СПСТ готується до введення в промислову  експлуатацію. В планах цього року - виконати те саме і на інших блоках станції.

«Наші фахівці докладали чималих зусиль впродовж декількох років, і ось нарешті ми виконали ці випробування. Завдяки реальному скиданню газового середовища через СПСТ впевнилися, що змонтована система працює з тими технічними характеристиками, які передбачалися. При будь-яких вихідних подіях, в тому числі з повним знеструмленням, що враховувалося при розробці цієї системи, вона виконає свої функції», - зазначив заступник керівника служби головного фахівця з енергетичних реакторів (СГФЕР) Сергій Шигін.

Випробування СПСТ на енергоблоці №4 проводили фахівці СГФЕР з залученням оперативного персоналу експлуатаційного підрозділу. Приймальна комісія своїм рішенням підтвердила відповідність обладнання технічним вимогам та його працездатність.

Надалі такі ж випробування заплановані на енергоблоці №5, де обладнання СПСТ вже повністю змонтоване.

Ця масштабна праця має галузеве значення. Такі ж системи змонтовані та пройшли випробування на блоках ВВЕР-1000 інших АЕС України. Вони визнані єдиним і найкращим варіантом примусового скидання тиску на проєкті ядерної установки В-320.

 

Станом на 03.12.2021 - 20:36

Виробничі показники
Енергоблок №1 975 МВт
Енергоблок №2 1022 МВт
Енергоблок №3 1011 МВт
Енергоблок №4 1009 МВт
Енергоблок №5 1016 МВт
Енергоблок №6 1029 МВт
Сумарне навантаження 6062 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.07 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 10.5
Вітер Пд
Швидкість вітру 5.3 м/с
Відносна вологість 100 %
Атмосферний тиск 753 мм рт.ст.