На енергоблоці №6 Запорізької АЕС проводиться заміна статора генератора

На Запорізькій АЕС тривають роботи з заміни статора генератора енергоблока №6. У виконанні робіт задіяні фахівці дільниці з ремонту турбін енергоремонтного підрозділу та фахівці дільниці з ремонту генератора електричного цеху Запорізької АЕС.

Заміна статора - це складна операція, надзвичайно об'ємна та вимоглива щодо точності виконання. Складність й унікальність створюють габаритні розміри та вагові характеристики обладнання. Вага статора 335 тон.

«Для ремонтників складні реконструкції - не новина, але кожна з них вимагає додаткової підготовки та ретельності в погоджувальних діях, - зазначив заступник головного інженера енергоремонтного підрозділу Юрій Галуцький.

Для того щоб виконувати роботи з заміни статора, необхідно було закінчити ремонт турбіни, закрити циліндр низького тиску і остаточно відцентрувати лінію валу. Слідом за цим  проводитиметься центрування статора, генератора та якоря збудника.

Дуже важлива точність установки статора - розточування повинно чітко потрапити в оптичну вісь турбіни, яка напередодні також була ретельно відцентрована.

 

Станом на 17.09.2021 - 13:45

Виробничі показники
Енергоблок №1 948 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 988 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 994 МВт
Енергоблок №6 1006 МВт
Сумарне навантаження 3936 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.1 мкЗв/г
м. Енергодар 0.1 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 22.5
Вітер ПнС
Швидкість вітру 3.2 м/с
Відносна вологість 35 %
Атмосферний тиск 759 мм рт.ст.