На Запорізькій АЕС триває підвищення надійності систем безпеки

На Запорізькій АЕС в рамках Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків триває реконструкція і модернізація, підвищення надійності системи переднапруження захисної оболонки (СПЗО), що спрямовані на поліпшення показників безпеки.

«В атомній енергетиці багато уваги приділяється надійності захисної оболонки реакторного відділення, яка, по суті, є елементом захисту реакторної установки», - зазначив провідний інженер з експлуатації служби головного фахівця з енергетичних реакторів Олександр Баранов.

Міцність, надійність і працездатність захисної оболонки, крім багатьох інших складових, забезпечує СПЗО. Вона призначена для обтиску залізобетонних конструкцій і складається з двопетльових арматурних канатів, блоків анкерних верхніх і купольних тощо. За технічним станом всього устаткування ведеться контроль, і в період планово-попереджувальних ремонтів енергоблоків проводяться контрольно-профілактичні роботи на СПЗО.

Завдяки модернізації датчиків, які вмонтовані в анкерні вузли арматурних канатів системи переднапруження захисної оболонки (АК СПЗО), з’явилася можливість дистанційного контролю в режимі «реального часу». Тобто, оперативна інформація та постійний контроль дозволять завчасно вжити заходів і за необхідності оптимізувати зусилля їх натягу. А це в свою чергу має позитивний вплив на надійність та термін експлуатації, як арматурних канатів, так і всієї захисної оболонки енергоблока.

На перших чотирьох енергоблоках Запорізької АЕС нова система вже знаходиться в промисловій експлуатації, а на енергоблоках №№5,6 - у дослідній.

 

Станом на 25.10.2021 - 23:44

Виробничі показники
Енергоблок №1 977 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 1012 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1019 МВт
Енергоблок №6 1025 МВт
Сумарне навантаження 4033 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 2
Вітер Пд
Швидкість вітру 0.6 м/с
Відносна вологість 71 %
Атмосферний тиск 773 мм рт.ст.