Ремонтники атомних станцій та інших підрозділів ДП «НАЕК «Енергоатом» проходять навчання в НТЦ Запорізької АЕС

У центрі підготовки ремонтного персоналу (ЦПРП) навчально-тренувального центру (НТЦ) Запорізької АЕС відновлено навчання працівників Запорізької АЕС та інших відокремлених підрозділів ДП «НАЕК «Енергоатом». Цього чекали усі зацікавлені сторони.

Завдяки унікальним можливостям ЦПРП навчатись мають змогу як працівники атомних електростанцій, так і підприємств, що працюють у сфері ядерної енергетики.

Вже завершився курс занять для ремонтників з Рівненської АЕС, що стосувався реактора і перевантажувальної машини. А для фахівців Атомремонтсервісу розпочався курс за напрямком, що стосується ремонту електричних двигунів 0,4 кВ і вимикачів. Група з Хмельницької АЕС приступила до навчання на тренажері аварійного попереджувального захисту. Для них це дійсно унікальна можливість безпечно відпрацювати усі технологічні операції, які виконуються на енергоблоках АЕС.    

«На кожен рік ми складаємо «Календарний план» навчання ремонтного персоналу Компанії, де вказуємо терміни, тематику тощо. На жаль, минулого року, через карантин, занять не було, - констатує Олександр Кулібов, заступник головного фахівця з атомних електростанцій (з підготовки ремонтного персоналу) навчально-тренувального центру Запорізької АЕС. - Наразі ситуація змінюється на краще. Атомні станції направляють до нас на навчання своїх фахівців. Розраховуємо, що річний план ми виконаємо. І працівники Компанії отримають у нас на практиці знання, які зможуть використати на робочих місцях».  

Особливість навчання в центрі підготовки ремонтного персоналу у можливості відпрацювати певні моменти повсякденної роботи, щоб виконувати їх правильно та швидко. Адже в реальних умовах на діючому обладнанні існують шкідливі фактори та чіткі терміни виконання.

 

Станом на 17.09.2021 - 12:31

Виробничі показники
Енергоблок №1 950 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 989 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 992 МВт
Енергоблок №6 1004 МВт
Сумарне навантаження 3935 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.1 мкЗв/г
м. Енергодар 0.1 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 21.9
Вітер ПнС
Швидкість вітру 3.1 м/с
Відносна вологість 37 %
Атмосферний тиск 759 мм рт.ст.