Учні міста-супутника Запорізької АЕС - переможці та призери Всеукраїнського конкурсу рефератів «Ядерна енергія і світ» 2021 року

Керівництво громадської організації «Українське ядерне товариство» та конкурсне журі фінального етапу визначили та оголосили переможців щорічного Всеукраїнського конкурсу рефератів «Ядерна енергія і світ». У остаточному підсумку учасники від Запорізької АЕС Софія Ємельянова та Єгор Перепелиця посіли призові місця.

Учениця 11-го класу Енергодарської багатопрофільної гімназії «Гармонія» Софія Ємельянова зайняла перше місце зі своєю роботою «Вимірювання рівня радіаційного фону у місцях скупчення людей м. Енергодар».

«Я планувала більший акцент зробити на практичній частині реферату - на своєму дослідженні. І я вважаю, що саме це виграшний момент моєї роботи. Щоб зробити вимірювання радіаційного фону на території ЕБГ «Гармонія» ми взяли два дозиметри - один на Запорізькій АЕС, другий придбали самостійно. Потім виконали локальне вимірювання, провели невеличке анкетування, щоб визначити місця скупчення людей. Далі - проаналізували отримані дані та виміряли радіаційний фон в зазначених місцях. І питання журі ставили саме, як ці виміри проходили. Я свою роботу знаю досконало і була впевнена, що на всі питання дам відповідь. Але почувши своє прізвище, в мене був просто вибух емоцій», - поділилася враженнями переможниця.

Учень 11-го класу Енергодарського навчально-виховного комплексу №1 Єгор Перепелиця здобув один з трьох заохочувальних призів за роботу - «Методи інформування суспільства у випадку аварії на АЕС».

«Другий етап мені здався складнішим. Я трохи змінив свою роботу, додав статистику з офіційних аккаунтів Запорізької АЕС у таких платформах, як YouTube та TikTok. Також я додав методи, за допомогою яких можна збільшити кількість підписників і трохи змінив висновки. У багатьох учасників були дуже сильні роботи з фізики. А моє - це журналістика та робота з людьми. Взагалі мета цієї роботи була спробувати себе у чомусь новому. Це була така собі практика у великих доповідях. І це мені знадобиться у майбутньому житті студента», - прокоментував свою роботу Єгор Перепелиця.

Доповіді на розгляд компетентного та професійного журі конкурсу у фіналі презентували 25 старшокласників, які до цього були визначені переможцями першого етапу конкурсу в регіонах: містах-супутниках атомних електростанцій України, міст Славутич, Харків, Львів, Київ, Гайсин та Іванківського району Київської області.

Реферати оцінювали провідні науковці та викладачі профільних закладів вищої освіти: Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Державного університету «Одеська політехніка», Національного університету «Львівська політехніка», Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна. А також представники інституту проблем безпеки АЕС НАНУ, ТОВ «ЕНЕРГОБЕЗПЕКА ГРУП», ВП «Науково-технічний центр» ДП «НАЕК «Енергоатом» та громадської організації «Молодіжна енергетична спільнота».

Компаніями-спонсорами проведення фінального етапу конкурсу цього року виступили ПрАТ «Юженергобуд», ТОВ «ЕНЕРГОБЕЗПЕКА ГРУП» та АТ «ПТЕМ».

Такі конкурси Українське ядерне товариство проводить вже 23 рік. У зв’язку з карантинними заходами, запровадженими Кабінетом міністрів України через пандемію коронавірусу COVID-19 фінальний етап конкурсу рефератів знов було проведено в онлайн форматі з використанням платформи «Google Meet».

Всім учасникам фіналу від організаторів конкурсу буде передано сувенірно-подарункову продукцію, а переможцям - цінні призи.

 

Станом на 29.09.2021 - 02:59

Виробничі показники
Енергоблок №1 964 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 998 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1006 МВт
Енергоблок №6 1018 МВт
Сумарне навантаження 3986 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 12.7
Вітер ПнС
Швидкість вітру 3.3 м/с
Відносна вологість 73 %
Атмосферний тиск 767 мм рт.ст.