На Запорізькій АЕС здійснюється модернізація системи радіаційного контролю

На Запорізькій АЕС впроваджується пілотний проєкт з встановлення нової автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО). За рахунок збільшення можливостей, АСКРО поступово витіснить діючу систему «Кільце», яка постійно відстежує радіаційну обстановку на промисловому майданчику Запорізької АЕС, в санітарно-захисній зоні та в зоні спостереження.

Система АСКРО встановлюється в рамках виконання Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС. Головна її функція - підвищення рівня безпеки, покращення радіаційного контролю навколишнього середовища та радіаційного захисту персоналу атомної станції та населення зони спостереження Запорізької АЕС.    

«На відміну від вимірювальної інформаційної системи «Кільце» нова автоматизована система контролю радіаційної обстановки більш інформативна, - зазначив начальник цеху радіаційної безпеки ВП ЗАЕС Сергій Новоскольцев. - В онлайн-режимі, без проміжної обробки, вона видає пряму інформацію про результати радіаційного контролю і радіаційну обстановку, прогнозує розвиток радіаційної обстановки в зоні спостереження. Система надає дані про надходження, поля забруднення атмосфери і об’єктів навколишнього середовища, дозове навантаження на населення та багато іншої важливої інформації».

Обладнання нової системи призначене для безперервного контролю в умовах нормальної експлуатації АЕС, в аварійних і післяаварійних ситуаціях та дає можливість прогнозувати показники на найближчі 14 діб.

Ще один вагомий факт інноваційного обладнання - використання системи не тільки для аналізу радіаційної обстановки на Запорізькій АЕС і навколо станції, а ще здатність відстежувати ситуацію далеко за межами промислового майданчика.

 

Станом на 17.10.2021 - 10:17

Виробничі показники
Енергоблок №1 967 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 1003 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1015 МВт
Енергоблок №6 1015 МВт
Сумарне навантаження 4000 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.07 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 13.1
Вітер Пн
Швидкість вітру 2.3 м/с
Відносна вологість 63 %
Атмосферний тиск 760 мм рт.ст.