Енергоблоки №1 та №2 Запорізької АЕС підтвердили можливість надання допоміжних послуг з резерву підтримки частоти


Фахівці Запорізької атомної станції, ДП «НАЕК «Енергоатом» та НЕК «Укренерго» провели випробування енергоблоків № 1 та №2 Запорізької АЕС щодо можливості надання допоміжних послуг з резерву підтримки частоти (РПЧ) оператору системи передачі в обсягах +/- 20 МВт.

Енергоблоки №1 і №2 Запорізької АЕС є «пілотними» в цьому напрямку серед українських атомних блоків. Тож наразі два мільйонники Запорізької атомної станції підтвердили свою спроможність надавати допоміжну послугу «Резерв підтримки частоти». Проведенні випробування мають гідний результат, що являє собою черговий суттєвий крок на шляху до інтеграції об’єднаної енергосистеми України з європейською континентальною енергосистемою.  

«Випробування на енергоблоці №1, як і на енергоблоці №2, проходили на підтвердження можливого резерву потужності, який ми будемо використовувати для підтримання частоти в енергосистемі. В даному випадку – це +/- 20 мегават від поточної потужності в діапазоні від 600 до 1000 мегават, - прокоментував подію заступник головного фахівця з організації виробництва - заступник начальника виробничо-технічної служби (з енергоринку) Дмитро Чальцев. - Таким чином ми довели, що технічно забезпечуємо цей резерв. Тобто відповідаємо тим критеріям, які окреслює НЕК «Укренерго» щодо надання цієї послуги».

Проведені випробування підтвердили відповідність вимогам Кодексу системи передачі, для отримання свідоцтва, яке надасть ДП «НАЕК «Енергоатом» право вивести енергоблоки №1 та №2 Запорізької АЕС на ринок допоміжних послуг.

Режим нормованого первинного регулювання частоти має бути впровадженим на усіх енергоблоках Запорізької АЕС до 2023 року. За сприятливих умов в планах на поточний рік - проведення відповідних випробувань на енергоблоці №4 ВП ЗАЕС.  

 

Станом на 29.09.2021 - 02:09

Виробничі показники
Енергоблок №1 965 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 996 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1011 МВт
Енергоблок №6 1022 МВт
Сумарне навантаження 3994 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.1 мкЗв/г
м. Енергодар 0.07 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 12.9
Вітер ПнС
Швидкість вітру 2.3 м/с
Відносна вологість 72 %
Атмосферний тиск 767 мм рт.ст.