На Запорізькій АЕС підбито підсумки відбіркового туру конкурсу рефератів «Ядерна енергія і світ»

29 квітня 2021 року в інформаційному центрі Запорізької АЕС за підтримки Українського ядерного товариства та первинної профспілкової організації ВП ЗАЕС, з дотриманням всіх карантинних обмежень та використанням засобів індивідуального захисту, відбувся відбірковий тур щорічного Всеукраїнського конкурсу рефератів «Ядерна енергія і світ» серед учнів старших класів навчальних закладів м. Енергодар.

Цього року на конкурс було представлено 8 рефератів. До складу журі увійшли: інженер бюро планування і організації підготовки навчально-тренувального центру, заступник управління роботи з громадськістю та ЗМІ - голова відокремленого підрозділу Українського ядерного товариства на Запорізькій АЕС та директор центру професійного розвитку педагогічних працівників Енергодарської міської ради. Колегіально вони визначили трьох переможців.

Кращою одноголосно визнано роботу учениці Енергодарського навчально-виховного комплексу №1 Ксенії Харченко, яка розкрила тему «Негативний вплив радіації на онкологічні захворювання: міфи та реальність».

«Участь у конкурсі я брала вперше і це для мене перший та корисний досвід. Мною було зроблено онлайн опитування у Google формі серед мешканців нашого міста та працівників Запорізької АЕС, які охоче відгукнулися і відповіли на запитання щодо впливу радіації», - розповіла про участь у конкурсі переможниця Ксенія Харченко.

Друге місце присвоєно учениці Енергодарської багатопрофільної гімназії «Гармонія» Софії Ємельяновій. Тема її роботи - «Вимірювання рівня радіаційного фону у місцях скупчення людей м. Енергодар».

Третє місце - в учня Енергодарського навчально-виховного комплексу №1 Єгора Перепелиці. Його робота - «Методи інформування суспільства у випадку аварії на АЕС».

«Теми робіт, які були представлені на конкурс у цьому році, виявились дуже цікавими та різносторонніми, викликали бурхливий інтерес у членів комісії при визначенні переможців. Всі конкурсанти блискуче представили свої роботи, проявили високу обізнаність в питаннях атомної енергетики, показали креативність і нестандартність вибору тематики робіт», - зазначив голова відокремленого підрозділу Українського ядерного товариства на Запорізькій АЕС Андрій Туз.

При оцінюванні робіт комісія враховувала актуальність представлених тем, знання в сфері атомної енергетики, оригінальність мислення та вміння розкрити тему реферату.

Всі учасники конкурсу отримали призи та подарунки від первинної профспілкової організації ВП ЗАЕС та громадської організації «Українське ядерне товариство».

Троє переможців конкурсу будуть представляти Запорізьку АЕС в фіналі Всеукраїнського конкурсу рефератів. Фінальний етап відбудеться наприкінці травня 2021 року і буде проведений в онлайн форматі з використанням платформи «Zoom».

До відома: Всеукраїнський конкурс рефератів «Ядерна енергія і світ» проводиться з метою залучення школярів для поглиблення і популяризації знань про ядерну енергетику і ядерну фізику, підтримки обдарованої молоді, яка прагне розширити свій кругозір в атомній галузі. В конкурсі беруть участь учні старших класів, які цікавляться різними аспектами природничих наук, а також проявляють схильність до науково-дослідницької діяльності і прагнуть розкрити свої творчі здібності.

#ЕнергоатомОсвіта

Станом на 26.01.2022 - 09:35

Виробничі показники
Енергоблок №1 643 МВт
Енергоблок №2 1024 МВт
Енергоблок №3 1029 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1028 МВт
Енергоблок №6 1047 МВт
Сумарне навантаження 4771 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.11 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря -5.5
Вітер ПдЗ
Швидкість вітру 1.8 м/с
Відносна вологість 87 %
Атмосферний тиск 761 мм рт.ст.