На енергоблоці №3 Запорізької АЕС триває плановий середній ремонт

Фахівці служби ремонту та технічного обслуговування турбінного відділення Запорізької АЕС згідно з графіком ремонтної кампанії виконують роботи на трубопроводах, арматурі, теплообмінниках та насосах енергоблока №3. Цього року на третьому блоці планується виконати досить великий обсяг робіт, ремонт триватиме до початку червня.

Турбінне відділення навколо машзалу буквально оповите системами трубопроводів, якими циркулюють різні середовища, пар, вода, масло. Ці трубопроводи ремонтують декілька дільниць енергоремонтного підрозділу (ЕРП), кожна за своїм напрямком.

Працівники дільниці з ремонту насосів збалансували та збирають свої агрегати, на опорі трубопроводу працюють зварювальники. Крім того всі системи трубопроводів оснащені арматурою.

Служба з ремонту турбінного відділення виконала капітальний ремонт підігрівача високого тиску. Теплообмінник спочатку демонтували, обстежили, підготували під контроль металу, а потім повернули на штатне місце. Саме процес стикування є найскладнішим. Контрольні допуски дуже маленькі, все чітко вимірюється.

Колектив дільниці з реконструкції устаткування турбінного відділення виконує демонтаж-монтаж клапанів. Їх призначення - відсікати пар при екстреному відключенні турбіни. Заміна клапана - відповідальна робота, котра, як і багато інших, пов'язана з надійністю експлуатації, що завжди в пріоритеті.

«В період ремонту треба швидко виконати контроль, виявити недоліки на трубопроводах та усунути їх. Те саме з арматурою. Через кілька днів зупиняється на капітальний ремонт шостий енергоблок і нам треба оперативно туди перебазуватись», - прокоментував процес ремонту начальник служби ремонту та технічного обслуговування обладнання турбінного відділення ЕРП ВП ЗАЕС Павло Шкедов.

 

Станом на 25.10.2021 - 23:22

Виробничі показники
Енергоблок №1 975 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 1013 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1020 МВт
Енергоблок №6 1026 МВт
Сумарне навантаження 4034 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.13 мкЗв/г
м. Енергодар 0.07 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 4.2
Вітер ПнПнС
Швидкість вітру 1.2 м/с
Відносна вологість 70 %
Атмосферний тиск 773 мм рт.ст.