На Запорізькій АЕС проходить інспекція МАГАТЕ

З 05 по 10 квітня 2021 року інспекторами Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) проводиться чергова планова інспекція енергоблока №1, що знаходиться в плановому середньому ремонті.

Під час місії на Запорізькій АЕС інспектори МАГАТЕ на енергоблоці проведуть перевірку фактично наявної кількості ядерних матеріалів (ЯМ); встановлять печатку на транспортний отвір басейн витримки - басейн мокрого перевантаження (БВ-БМП); технічне обслуговування блоків управління систем спостереження МАГАТЕ; перевірку облікових, експлуатаційних та звітних документів щодо ЯМ та проведуть перевірку інформації про конструкцію установки.

Інспекція проходить в рамках міжнародної Угоди між Україною та МАГАТЕ для виконання Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Мета інспекції - перевірка відсутності незаявленого ядерного матеріалу.

МАГАТЕ - єдиний в світі міжнародний інспектор з питань ядерних гарантій та контролю в області цивільних ядерних програм. Мета контролю - не допустити передачі ядерних матеріалів, що використовуються в ядерних установках, розташованих в 70 країнах світу, на військові цілі.

 

Станом на 20.04.2021 - 20:32

Виробничі показники
Енергоблок №1 -
Енергоблок №2 1003 МВт
Енергоблок №3 -
Енергоблок №4 1000 МВт
Енергоблок №5 896 МВт
Енергоблок №6 -
Сумарне навантаження 2899 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 10.8
Вітер ЗПнЗ
Швидкість вітру 4.2 м/с
Відносна вологість 99 %
Атмосферний тиск 751 мм рт.ст.