На Запорізькій АЕС проходить інспекція МАГАТЕ

З 12 по 28 березня 2021 року інспекторами Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) проводиться чергова планова інспекція енергоблока №1, що знаходиться в плановому середньому ремонті та сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП).

Під час місії на Запорізькій АЕС інспектори МАГАТЕ на енергоблоці проведуть перевірку ядерних матеріалів в басейні витримки до відправлення відпрацьованих тепловиділяючих зборок (ВТВЗ) на майданчик ССВЯП та технічне обслуговування систем спостереження МАГАТЕ. На майданчику зберігання встановлять металеві печатки на вентильовані контейнери зберігання (ВКЗ-ВВЕР) та між ВКЗ-ВВЕР, що надійдуть з енергоблока №1, перевірять облікові, експлуатаційні та звітні документи.

Інспекція проходить в рамках міжнародної Угоди між Україною та МАГАТЕ для виконання Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Мета інспекції - перевірка відсутності незаявленого ядерного матеріалу.

МАГАТЕ - єдиний в світі міжнародний інспектор з питань ядерних гарантій та контролю в області цивільних ядерних програм. Мета контролю - не допустити передачі ядерних матеріалів, що використовуються в ядерних установках, розташованих в 70 країнах світу, на військові цілі.

 

Станом на 18.09.2021 - 07:15

Виробничі показники
Енергоблок №1 952 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 988 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 978 МВт
Енергоблок №6 1006 МВт
Сумарне навантаження 3924 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 14.4
Вітер СПдС
Швидкість вітру 2.2 м/с
Відносна вологість 80 %
Атмосферний тиск 756 мм рт.ст.