Фахівці Запорізької АЕС взяли участь у міжнародній конференції ВАО АЕС, присвяченій 10-річчю аварії на АЕС Фукусіма

Міжнародна конференція ВАО АЕС, присвячена 10-річчю аварії на АЕС Фукусіма, пройшла в онлайн режимі. Мета конференції - формування сучасного погляду на причини та наслідки Фукусімської аварії, представлення короткого огляду змін в ВАО АЕС-МЦ за останні 10 років.

У конференції брали участь - персонал атомних станцій - організацій-членів ВАО АЕС-МЦ, керівники програм і напрямків, радники секретаріату ВАО АЕС-МЦ, ветерани атомної енергетики, представники осередків молодіжного руху ВАО АЕС-МЦ.

«Конференція з аналізу аварії на Фукусімі проводиться вперше. При цьому постфукусімскі заходи - одні з найактуальніших в роботі. Їх впровадження на станціях завжди йшло окремою графою у всіх звітах. Це складова частина Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій. І в доповіді представників Запорізької АЕС відображено саме, як впроваджуються ці заходи на українських станціях», - зауважив представник ВАО АЕС-МЦ на Запорізькій АЕС Віктор Лівінський.

«В першу чергу ми повинні думати про безпеку, щоб в будь-яких ситуаціях максимально швидко знайти оптимальний вихід. Якщо ми будемо готові до викликів, ми зможемо їх приймати і, відповідно, адекватно і ефективно реагувати. Основна мета таких заходів - досконально вивчити досвід інших країн, щоб досягти максимального рівня культури безпеки на нашій станції», - прокоментував координатор молодіжного руху ВАО АЕС на Запорізькій АЕС Андрій Туз.

Підсумовуючи весь накопичений досвід ВАО АЕС з підтримки і виконання пост-фукусімських заходів на проммайданчиках АЕС, в тому числі і на Запорізькій станції, учасники конференції дійшли висновку, що кожна країна, яка має або збирається включити в свій виробничий потенціал АЕС, повинна демонструвати необхідний рівень культури безпеки на рівні державного управління, державного регулювання та фізичної захисту об'єктів атомної енергетики, а також наявність науково-технічної, інженерної підтримки на всіх етапах життєвого циклу АЕС.

 

Станом на 17.09.2021 - 12:51

Виробничі показники
Енергоблок №1 950 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 988 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 996 МВт
Енергоблок №6 1004 МВт
Сумарне навантаження 3938 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 22
Вітер ПнС
Швидкість вітру 2.8 м/с
Відносна вологість 36 %
Атмосферний тиск 759 мм рт.ст.