На енергоблоці №2 Запорізької АЕС вперше в Україні введено в промислову експлуатацію міцнощільні глушки в колекторах парогенераторів

На енергоблоці №2 Запорізької АЕС вперше в Україні за результатами успішних випробувань було введено в промислову експлуатацію міцнощільні глушки в колекторах парогенераторів. Це нова та прогресивна модифікація. Згодом її буде впроваджено на всіх українських енергоблоках.

«Ми стали першими в цій справі. Хоча, як відомо, бути першими завжди непросто. Обладнання виготовлялося в Хорватії. На  майданчику заводу-виробника комісією, до складу якої входили представники Дирекції НАЕК «Енергоатом», ВП «Атомкомплект» та усіх українських атомних станцій, були успішно проведені  приймально-здавальні випробування комплектів міцнощільних глушок», - розповів головний технолог, керівник інженерної служби  енергоремонтного підрозділу Олександр Макаревич.

Метою впровадження  зазначених глушок є оптимізація робіт під час ремонту парогенераторів енергоблоків 1-6. Їх установка дозволить скоротити витрати часу на плановий ремонт енергоблоку за рахунок суміщення перевантаження палива в реакторі з роботами з технічного обслуговування та ремонту парогенератора.

Згідно з договором компанією «ІНЕТЕК – Інститут ядерних технологій» було поставлено на майданчик Запорізької АЕС  два комплекти міцнощільних глушок разом з допоміжним обладнанням.

Функціональні випробування і глушок, і допоміжного обладнання , були проведені в присутності представників постачальника, а також представників усіх АЕС України безпосередньо на енергоблоці №2.

Самі випробування та дослідна експлуатація, відповідно до розробленої інженерами інженерної служби енергоремонтного підрозділу програми, виконувались у два етапи. Перший включав попередні функціональні випробування систем та обладнання за допомогою випробувального стенду, що був в комплекті. Під час цього етапу були здійснені гідравлічні випробування міцнощільних глушок, перевірена працездатність системи встановлення міцнощільних глушок, як і працездатність системи відеоогляду та системи збору протікань. (Все це обладнання входить до комплекту поставки).

На другому етапі проводились гідравлічні випробування міцнощільних глушок у складі парогенераторів енергоблоку № 2 гідростатичним тиском робочого середовища та їх дослідна експлуатація.

Обладнання було введено в промислову експлуатацію, згодом модифікацію буде розповсюджено на всі енергоблоки.

 

Станом на 29.09.2021 - 00:55

Виробничі показники
Енергоблок №1 963 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 999 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1006 МВт
Енергоблок №6 1019 МВт
Сумарне навантаження 3987 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.11 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 13.1
Вітер ПнС
Швидкість вітру 2.3 м/с
Відносна вологість 71 %
Атмосферний тиск 767 мм рт.ст.