На Запорізькій АЕС відбулось засідання комітету ALARA

На Запорізькій АЕС відбулось засідання комітету ALARA, на якому підбили підсумки щодо радіаційного захисту і радіаційної безпеки у 2020 році та окреслили  подальші напрямки діяльності.

Контроль індивідуальних і колективних доз зовнішнього опромінення персоналу Запорізької станції та підрядних організацій здійснюють на основі принципу ALARA, сформульованого МАГАТЕ. Впровадження методології ALARA є одним з важливих елементів культури безпеки на атомних станціях.

Метою діяльності ALARA є мінімізація опромінення персоналу настільки, наскільки це можливо розумно досягти з урахуванням економічних і соціальних факторів.

На Запорізькій АЕС засідання комітету ALARA відбуваються двічі на рік. Окрім цього фахівці з радіаційної безпеки та радіаційного захисту контролюють всі роботи пов’язані з дозовими навантаженнями.

Керуючись попередніми даними, фахівці створюють прогнози дозових навантажень при проведенні планово-попереджувальних ремонтів та розробляють заходи, спрямовані на збереження здоров'я працівників під час виконання робіт в полях іонізуючого випромінювання.

Серед ефективних заходів зниження дозових навантажень є тренування персоналу на тренажерах-аналогах реакторного устаткування на базі тренажерного комплексу спеціальної підготовки навчально-тренувального центру Запорізької АЕС. Відпрацювавши дії, персонал виконує роботу швидше, відповідно скорочує час перебування поблизу джерела випромінювання.  

«З року в рік, використовуючи досвід наших колег з українських станцій, світовий досвід та свої розробки, ми йдемо шляхом зниження впливу на працівників іонізуючого випромінювання», - зазначив начальник цеху радіаційної безпеки Запорізької АЕС Сергій Новоскольцев.

Забезпечувати радіаційний захист персоналу, населення і навколишнього середовища - це одне з першочергових завдань Запорізької АЕС і компанії ДП «НАЕК «Енергоатом».

 

Станом на 17.09.2021 - 13:21

Виробничі показники
Енергоблок №1 952 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 990 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 995 МВт
Енергоблок №6 1004 МВт
Сумарне навантаження 3941 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.07 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 22
Вітер СПнС
Швидкість вітру 3.7 м/с
Відносна вологість 35 %
Атмосферний тиск 759 мм рт.ст.