Термін експлуатації енергоблока №5 Запорізької АЕС продовжено

04 січня 2021 року  у режимі онлайн конференції відбулося засідання Колегії Держатомрегулювання щодо продовження експлуатації енергоблока №5 ВП ЗАЕС у понадпроєктний термін за результатами періодичної переоцінки безпеки.

З доповіддю про готовність енергоблока №5 ВП ЗАЕС до продовження терміну експлуатації виступив т.в.о. генерального директора Запорізької АЕС Юрій Кульба. Він доповів про виконання комплексу робіт з оцінки технічного стану обладнання, підвищення та переоцінки безпеки, заміни обладнання, що відпрацювало свій ресурс.

Результати Державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока №5 Запорізької АЕС представив начальник відділення аналізу міцності та надійності ядерних установок Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Олег Зелений.

Були розглянуті і результати перевірки стану виконання заходів, які на час проведення інспекційного обстеження ВП ЗАЕС (09-13 листопада 2020 року) були незавершеними. Про стан справ доповів начальник Інспекції з ядерної безпеки на Запорізькій АЕС (на правах самостійного відділу) Ростислав Барановський.

Заступник директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок - начальник відділу ліцензування діючих ядерних установок Валерій Бугай окреслив стан виконання робіт з підготовки енергоблока №5 ВП ЗАЕС до довгострокової експлуатації.

До онлайн конференції долучились представники Міненерго, Міндовкілля, Держатомрегулювання, ДНТЦ ЯРБ, ДСНС, фахівці Компанії та Запорізької АЕС.

За результатами обговорення члени Колегії підтримали пропозицію схвалити Висновок державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока №5 ВП ЗАЕС та встановити дату наступної  періодичної переоцінки безпеки енергоблока - 27 травня 2030 року.

Станом на 07.12.2021 - 07:56

Виробничі показники
Енергоблок №1 974 МВт
Енергоблок №2 1021 МВт
Енергоблок №3 1011 МВт
Енергоблок №4 1008 МВт
Енергоблок №5 1016 МВт
Енергоблок №6 1027 МВт
Сумарне навантаження 6057 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 9.3
Вітер СПдС
Швидкість вітру 3.6 м/с
Відносна вологість 100 %
Атмосферний тиск 756 мм рт.ст.