Держатомрегулювання оголошує про публічне громадське обговорення питання про можливість продовження експлуатації енергоблока №5 Запорізької АЕС

З метою залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля, надання можливості вільного доступу до інформації про діяльність органів виконавчої влади Державна інспекція ядерного регулювання України з 25 листопада по 25 грудня 2020 року проводить публічне громадське обговорення питання про можливість продовження експлуатації ядерної установки - енергоблока №5 Запорізької АЕС.

На виконання вимог Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» експлуатуюча організація ДП «НАЕК «Енергоатом» надала на розгляд Держатомрегулювання Заяву про внесення змін/переоформлення ліцензії серії ЕО №000196 на право здійснення діяльності «експлуатація ядерної установки енергоблока №5 Запорізької АЕС» у зв’язку із забезпеченням безпечної довгострокової експлуатації енергоблока №5 Запорізької АЕС на енергетичних рівнях потужності після досягнення встановленого проєктом строку служби.

У Звіті з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ) енергоблока №5 Запорізької АЕС, який відповідно до законодавства є обов’язковим додатком до Заяви, експлуатуючою організацією обґрунтовується можливість безпечної довгострокової експлуатації енергоблока (із матеріалами комплексного аналізу безпеки енергоблока №5 Запорізької АЕС можна ознайомитись за посиланням).

Держатомрегулюванням завершено державну експертизу ядерної та радіаційної безпеки матеріалів ЗППБ енергоблока №5 Запорізької АЕС (з висновком державної експертизи можна ознайомитись за посиланням).

З метою перевірки повноти і достовірності відомостей, що містяться в поданих ДП «НАЕК «Енергоатом» документах, визначення спроможності заявника дотримуватися умов провадження заявленого виду діяльності, встановлених нормами та правилами з ядерної та радіаційної безпеки в період з 9 по 13 листопада 2020 року на майданчику Запорізької АЕС було проведене інспекційне обстеження. З актом інспекційного обстеження можна ознайомитись за посиланням.

Зі змістом проєкту рішення Держатомрегулювання за результатами розгляду Заяви ДП «НАЕК «Енергоатом» про внесення змін до ліцензії серії ЕО №000196 на право здійснення діяльності «експлуатація ядерної установки енергоблока №5 Запорізької АЕС» можна ознайомитись за посиланням.

Документи ВП «Запорізька АЕС» (Звіт з періодичної переоцінки безпеки «Фактор безпеки №14. Вплив експлуатації на навколишнє середовище») доступні за посиланням.

Ознайомитись із Звітом про проведення громадських слухань та зустрічей з громадськістю у форматі громадських слухань для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №5 ВП «Запорізька АЕС» у понадпроєктний термін можна за посиланням.

У рамках обговорення 17 грудня 2020 року о 12:00 відбудуться громадські слухання у режимі онлайн-конференції.

Зауваження та пропозиції до проєкту рішення приймаються до 25 грудня 2020 року:

- адреса: Державна інспекція ядерного регулювання України, м. Київ, 01011, вул. Арсенальна 9/11 (в письмовому вигляді);

- e-mail: pr@hq.snrc.gov.ua.

Контактна особа: Княжницька Тетяна Вікторівна - начальник Управління інформаційно-аналітичного забезпечення та цифрового розвитку, тел. (044) 277-12-02.

Станом на 26.01.2022 - 22:41

Виробничі показники
Енергоблок №1 644 МВт
Енергоблок №2 1024 МВт
Енергоблок №3 1031 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1028 МВт
Енергоблок №6 1050 МВт
Сумарне навантаження 4777 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.1 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря -5.3
Вітер ПнЗ
Швидкість вітру 0.5 м/с
Відносна вологість 96 %
Атмосферний тиск 761 мм рт.ст.