Фахівці Запорізької АЕС працюють над впровадженням автоматизованої інформаційної системи «ДОСВІД»

Фахівці відділу досвіду експлуатації Запорізької АЕС постійно працюють над вдосконаленням використання інформації з досвіду експлуатації, позитивних світових практик та над вдосконаленням аналізу подій, що мали місце на АЕС України та світу.

«Зараз фахівці відділу працюють над великим проєктом - «Автоматизована інформаційна система «ДОСВІД». У співпраці з Європейською Комісією був запущений проєкт ДП «НАЕК «Енергоатом» під назвою «Підвищення ядерної безпеки за допомогою розуміння впливу «людського фактору». Його метою стало створення на рівні галузі єдиної бази даних з досвіду експлуатації, яка могла б об'єднати на своїй платформі усі наявні бази та забезпечити наскрізний аналіз даних щодо подій всіх рівнів - від дрібних невідповідностей до значущих подій», - розповів начальник відділу досвіду експлуатації Альберт Рябуха та зазначив, що впровадження проєкту підвищить якість збору, обробки та аналізу даних щодо подій на АЕС.

Впродовж 6 місяців в рамках проєкту спільно з основними підрозділами та фахівцями відділу психологічного супроводу Запорізької АЕС було проведено дослідну тестову експлуатацію, як АІС «ДОСВІД», так і її складової - модуля - людський та організаційний фактор.

Також, відповідно до програми розвитку фахівці відділу досвіду експлуатації Запорізької АЕС планують оновити та поліпшити морально застарілий інтерфейс бази даних з подій CAESAR. Розробити більш досконалу базу даних з розробки й контролю виконання заходів, пов'язаних з урахуванням внутрішніх і зовнішніх подій на АЕС України та світу.

 

Станом на 03.12.2021 - 20:50

Виробничі показники
Енергоблок №1 975 МВт
Енергоблок №2 1022 МВт
Енергоблок №3 1009 МВт
Енергоблок №4 1008 МВт
Енергоблок №5 1017 МВт
Енергоблок №6 1029 МВт
Сумарне навантаження 6060 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.07 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 10.5
Вітер Пд
Швидкість вітру 4.7 м/с
Відносна вологість 100 %
Атмосферний тиск 753 мм рт.ст.