Запорізька АЕС до осінньо-зимового періоду готова

Підготовка атомної станції до проходження осінньо-зимового періоду – один з найважливіших щорічних заходів, що включає в себе цілий комплекс робіт.

Комісія ДП «НАЕК «Енергоатом» за участю інспекторів Держенергонагляду та головного фахівця Міністерства енергетики України розглянула стан виконання організаційно-технічних заходів, затверджених адміністрацією ВП ЗАЕС. За результатами роботи комісії встановлено, що умови готовності до роботи в осінньо-зимовий період виконано.

Ще в квітні був виданий наказ, що вводить в дію «План організаційно-технічних заходів з підготовки Запорізької АЕС до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 рр.», результатом виконання організаційно-технічних заходів якого є забезпечення стійкої і безаварійної роботи станції в осінньо-зимовий період.

Наказом визначено склад центральної комісії на чолі з головним інженером станції, а також порядок організації виконання і контролю запланованих заходів.

У їх число увійшли роботи з проведення ремонту покрівель, відновлення скління будівель та споруд, утеплення колодязів та комунікацій, налагодження приточно-витяжної вентиляції, перевірки працездатності та усунення виявлених дефектів загальностанційного устаткування і обладнання енергоблоків №№ 1-6, виконання ревізії та ремонту систем опалення, водопостачання та каналізації об’єктів промзони тощо. Всього до виконання був запланований 121 захід.

Також у підрозділах проведено інструктажі про особливості роботи енергоблоків та персоналу в умовах низьких температур, забезпечено запас витратних матеріалів і хімічних реагентів, перевірено укомплектованість персоналу зимовим одягом та взуттям.

 

Станом на 17.09.2021 - 13:53

Виробничі показники
Енергоблок №1 948 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 988 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 993 МВт
Енергоблок №6 1003 МВт
Сумарне навантаження 3932 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.07 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 22.3
Вітер СПнС
Швидкість вітру 3.3 м/с
Відносна вологість 35 %
Атмосферний тиск 759 мм рт.ст.