«Пілотний» проєкт з розробки протиаварійних flex-процедур для блока №4 ВП ЗАЕС – на завершальному етапі

Саме на енергоблоці № 4 Запорізької АЕС, у рамках підготовки Національного плану реагування на надзвичайні ситуації в паливно-енергетичному комплексі, в 2015  році було розпочато процес впровадження так званих flex-процедур або процедур використання непроєктного обладнання при тривалій втраті електропостачання власних потреб.

Це новий напрямок протиаварійної документації, який отримав розвиток у світі після аварії на японській АЕС «Фукусіма».

Основне призначення flex-процедур – надавати стратегію конкретного використання мобільних насосних установок (МНУ) і мобільних дизель-генераторних станцій (МДГС) в умовах позапроєктних аварій.

Над реалізацією проєкту працюють фахівці служби головного технолога та служби головного фахівця з енергетичних реакторів Запорізької АЕС. Flex-процедури фактично є тим документом, на основі якого розгортатиметься мобільна техніка. Завдяки йому оперативний персонал краще орієнтуватиметься в аварійній ситуації.

На даний момент фахівці провели усі необхідні випробування. Запорізька АЕС отримала дозволи на використання спеціальної техніки на випадок виникнення аварійної ситуації. Мобільна техніка введена в роботу з першого по шостий енергоблоки.

Процедури розроблені, зауваження Держекспертизи враховані - документація знаходиться на розгляді в Держатомрегулювання України. Після узгодження передбачається розповсюдження проєкту на інші енергоблоки Запорізької АЕС.
 
«Розроблена документація – це завершальний етап процедури впровадження протиаварійної техніки на Запорізькій АЕС», - зазначив головний фахівець з енергетичних реакторів ВП ЗАЕС Сергій Шигін.

 

Станом на 29.01.2022 - 15:25

Виробничі показники
Енергоблок №1 643 МВт
Енергоблок №2 1025 МВт
Енергоблок №3 1032 МВт
Енергоблок №4 1019 МВт
Енергоблок №5 1030 МВт
Енергоблок №6 1045 МВт
Сумарне навантаження 5794 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.06 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 2.5
Вітер З
Швидкість вітру 3.2 м/с
Відносна вологість 87 %
Атмосферний тиск 758 мм рт.ст.