На Запорізькій АЕС вперше модернізується система управління резервних дизельних електростанцій

На Запорізькій АЕС вперше встановлюється програмно-технічний комплекс систем автоматичного управління дизель-генераторною установкою. Пілотна модифікація нової системи монтується на енергоблоці №4. Паралельно аналогічна робота ведеться на енергоблоці №5 ЗАЕС. Заходи виконуються у рамках реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС України.

Новий програмно-технічний комплекс, на відміну від старого, побудований на мікропроцесорних пристроях, а не на аналогових елементах. Він забезпечений двома новими важливими функціями, яких не було в старому устаткуванні. Це функції мажоритування й дублювання, що забезпечують більш надійну та безпечну роботу енергоблоків.

«Обсяг проєктних робіт дуже великий, бо разом з наявною системою управління заміні підлягають шафи розподільчих струмових збірок, секції 6 та 0,4 кВ, первинні датчики, регулятор обертів та реле швидкості – так званий поставний пакет. Сучасний програмно-технічний комплекс дублює усі відповідальні команди. За принципом дублювання побудовані й системи захисту та збудження. Коли два комплекти функціонують одночасно, при виході з ладу одного система збереже повну працездатність», - розповів старший майстер електричного цеху ЗАЕС Олександр Зовдун.

Нове устаткування для Запорізької АЕС розроблене вітчизняним науково-виробничим об'єднанням, яке виготовляє обладнання для атомних електростанцій з реакторами ВВЕР-1000.     

 

Станом на 26.01.2022 - 22:05

Виробничі показники
Енергоблок №1 641 МВт
Енергоблок №2 1023 МВт
Енергоблок №3 1031 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1029 МВт
Енергоблок №6 1048 МВт
Сумарне навантаження 4772 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря -5.7
Вітер ПдЗ
Швидкість вітру 1 м/с
Відносна вологість 97 %
Атмосферний тиск 761 мм рт.ст.