Фахівці Запорізької АЕС провели зустріч у форматі громадських слухань з громадськістю міста Дніпрорудне

04 серпня 2020 року фахівці Запорізької АЕС провели зустріч в форматі громадських слухань з громадськістю міста Дніпрорудне для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №5 ВП ЗАЕС.

Сергій Малиш, перший заступник міського голови міста Дніпрорудне, оголосив присутнім представникам громадськості тему і мету зустрічі.

Далі фахівці Запорізької АЕС презентували матеріали щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №5 Запорізької АЕС. Кожен доповідач приділив увагу своєму напрямку, в результаті чого склалася повна картина заходів, що виконуються.

З докладною доповіддю виступив головний фахівець з реконструкції та продовження терміну служби енергоблоків - керівник служби управління надійністю, ресурсом та модернізації Василь Лилак, розповівши присутнім про стан атомної енергетики і роль Запорізької АЕС в енергобалансі України, про реалізацію заходів з підготовки енергоблока №5 до понадпроєктної експлуатації.

Головний фахівець з атомних електростанцій - начальник відділу служби аналізу безпеки Сергій Борсук представив інформацію про результати розробки та склад звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока №5 ВП ЗАЕС.

Начальник цеху радіаційної безпеки Сергій Новоскольцев розповів присутнім про принципи роботи системи радіаційного контролю та пости контролю, які здійснюють постійний моніторинг радіаційного фону на ВП ЗАЕС, в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження станції та про проведену модернізацію системи радіаційного контролю.

Начальник служби охорони навколишнього середовища Ігор Квашнін представив матеріали, що стосуються виконання Запорізькою АЕС всіх норм щодо захисту навколишнього середовища.

Після доповідей фахівців ВП ЗАЕС зустріч продовжилася в форматі «питання-відповідь». Разом з темою продовження терміну експлуатації енергоблоків Запорізької АЕС, учасників зустрічі цікавили питання безпечного поводження з відпрацьованим ядерним паливом, соціального захисту населення регіону розташування ВП ЗАЕС, подальшого розвитку атомної енергетики України, діючих тарифів на електроенергію і стану справ стосовно експорту електроенергії в інші країни. На всі питання були отримані компетентні та вичерпні відповіді від фахівців атомної станції.

Завершуючи зустріч з громадськістю, представники Запорізької АЕС подякували присутнім і організаторам зустрічі за надану можливість обговорити стратегічно важливу для стабільності роботи енергетики України тему продовження терміну експлуатації енергоблока №5 ВП ЗАЕС з мешканцями міста Дніпрорудне.

Сергій Малиш від імені присутніх на зустрічі жителів подякував фахівцям Запорізької АЕС за надані матеріали та компетентні відповіді на всі поставлені запитання.

 

Станом на 25.09.2020 - 06:56

Виробничі показники
Енергоблок №1 926 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 999 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 1004 МВт
Сумарне навантаження 2929 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 16.7
Вітер С
Швидкість вітру 1.9 м/с
Відносна вологість 70 %
Атмосферний тиск 758 мм рт.ст.