Фахівці відділу комерційної диспетчеризації Запорізької АЕС продовжують накопичувати досвід

Рік тому в Україні запрацювала нова модель енергоринку. Для того, щоб прогнозувати обсяги відпуску електроенергії, у жовтні минулого року на Запорізькій АЕС було створено відділ комерційної диспетчеризації.

Цілодобово фахівці відділу виконують свої функції, які полягають у тому, щоб, враховуючи низку факторів, з високою точністю спрогнозувати виробництво станцією електроенергії на добу, на дві доби наперед.

Спільно з начальниками зміни станції, фахівці відділу здійснюють внесення коректив у зв'язку з певними змінами в роботі АЕС, наприклад, позаплановими розвантаженнями тощо.

«Начальники зміни АЕС допомагають нам в розробці графіків. Вони професіонали з величезним стажем. Комерційні диспетчери такого досвіду ще не мають, а обсяг інформації, з яким вони працюють, дуже значний. Він включає добові завдання, технологічний регламент безпечної експлуатації, інструкції з експлуатації обладнання та багато іншого. Фахівцям треба чітко розуміти, скільки часу займають всі технологічні процеси на блоці. Погодинний графік розробляється з урахуванням різних факторів, що впливають на виробництво електроенергії, зокрема погодних умов, а саме напрямку та сили вітру, температури повітря та циркуляційної води, кількості працюючого обладнання гідротехнічних споруд», - розповів про набуття досвіду фахівцями відділу комерційної диспетчеризації заступник керівника виробничо-технічної служби Запорізької АЕС Дмитро Чальцев.

Наразі фахівці відділу продовжують вдосконалювати свою діяльність, набувають досвіду, напрацьовують статистику якості прогнозів, шукають способи найбільш оптимального прогнозування відпуску електроенергії для мінімізації можливих відхилень від заявленого графіка.

 

Станом на 24.09.2020 - 11:04

Виробничі показники
Енергоблок №1 919 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 1005 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 991 МВт
Сумарне навантаження 2915 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.11 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 21.3
Вітер ПнС
Швидкість вітру 2.2 м/с
Відносна вологість 53 %
Атмосферний тиск 758 мм рт.ст.