На енергоблоках Запорізької АЕС впроваджено систему запобігання раннього байпасування гермооб’єму

На енергоблоках Запорізької АЕС впроваджено систему запобігання раннього байпасування гермооб’єму в рамках реалізації заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС.

Модернізація, націлена на підвищення безпеки за рахунок збереження щільності герметичного огородження реакторної установки ВВЕР-1000, проводилась фахівцями служби головного фахівця з енергетичних реакторів та була завершена на енергоблоках Запорізької АЕС у повному обсязі.

«Впровадження системи захисту для запобігання раннього байпасування гермооб’єму підвищує безпеку енергоблока за рахунок реалізації одного з фундаментальних принципів забезпечення безпеки - стратегії глибокоешелонованого захисту», - зазначив начальник реакторного відділення служби головного фахівця з енергетичних реакторів Геннадій Нестеренко.

Встановлене обладнання досить компактне і являє собою циліндричні суцільнометалеві заглушки з порожниною, заповненою оксидом алюмінію. Заглушки встановлюються в канали іонізаційних камер апаратури контролю нейтронного потоку.

 

Станом на 27.01.2021 - 13:08

Виробничі показники
Енергоблок №1 -
Енергоблок №2 1021 МВт
Енергоблок №3 1018 МВт
Енергоблок №4 1009 МВт
Енергоблок №5 1004 МВт
Енергоблок №6 1020 МВт
Сумарне навантаження 5072 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.1 мкЗв/г
м. Енергодар 0.07 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 6.1
Вітер СПнС
Швидкість вітру 2 м/с
Відносна вологість 100 %
Атмосферний тиск 748 мм рт.ст.