Продовження терміну експлуатації енергоблока №5 ВП ЗАЕС: піклуємось про майбутнє сьогодні

Важливим фактором при прийнятті рішень з питань продовження експлуатації ядерних установок у понадпроєктний термін, є участь громадськості в обговоренні матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну їх експлуатації та можливого впливу на навколишнє середовище.

27 травня 2020 року закінчився проєктний термін експлуатації енергоблока №5 Запорізької АЕС. На даний момент блок знаходиться в середньому планово-попереджувальному ремонті, протягом якого буде проведена низка обов'язкових технічних і організаційних заходів, масштабна реконструкція та модернізація обладнання для надійної та безпечної експлуатації енергоблока у понадпроєктний термін.

Рішення про продовження терміну експлуатації енергоблока №5 ВП ЗАЕС буде приймати Держатомрегулювання України після вивчення та затвердження «Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока №5 ВП ЗАЕС».

Але цьому передуватиме робота з населенням регіону розташування Запорізької АЕС шляхом проведення громадського обговорення стосовно безпеки продовження терміну експлуатації ядерної установки енергоблока №5, як це було при прийнятті рішень про продовження експлуатації у понадпроєктний термін енергоблоків №№ 1-4 Запорізької АЕС.

Процес продовження терміну експлуатації чотирьох енергоблоків Запорізької АЕС показав відповідальність, послідовне і зважене ставлення до проведених заходів не лише персоналу станції, а й громадськості зони спостереження, органів місцевого самоврядування.

В процесі продовження терміну експлуатації енергоблоків №№ 1-4 фахівцями Запорізької АЕС була проведена масштабна роз'яснювальна робота з населенням регіону розташування станції з питань безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоків.

За рішенням місцевих органів державної влади і самоврядування населених пунктів зони спостереження ВП ЗАЕС були підготовлені і проведені зустрічі з громадськістю в форматі громадських слухань і громадські слухання в населених пунктах Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей.

Аналогічна робота з громадськістю регіону розташування атомної станції з питань безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №5 Запорізької АЕС буде проводитись під час громадського обговорення вказаних питань в період з 31 липня по 31 серпня 2020 року.

До місцевих органів державної влади і самоврядування населених пунктів зони спостереження ВП ЗАЕС направлені листи з пропозицією визначити дати проведення заходів.

Триваючий адаптивний карантин вносить свої корективи, проте фахівці Запорізької АЕС готові вести активний діалог і брати участь у зустрічах з громадськістю в форматі громадських слухань і громадських слуханнях при забезпеченні органами державної влади і самоврядування населених пунктів зони спостереження станції всіх протиепідемічних заходів, що запроваджені Урядом та діятимуть на момент проведення заходу.

«Запорізька атомна електростанція незмінно дотримується прозорості, відкритості та підзвітності у комунікаціях з громадськістю. Вони є важливою складовою при прийнятті державних рішень в атомній енергетиці», - зазначив т.в.о. генерального директора Запорізької АЕС Юрій Кульба.

На сайті Запорізької АЕС у розділі Діяльність/Продовження експлуатації/Документи/ЗАЕС-5 розміщено наступні документи, що можуть зацікавити громадськість:
-    Нетехнічне резюме. Матеріали з обґрунтування безпеки ПТЕ енергоблока №5 ВП ЗАЕС у понадпроєктний термін;
-    Звіт з періодичної переоцінки безпеки - Фактор безпеки №14 - Вплив експлуатації на навколишнє середовище;
-    Звіт про екологічний аудит ВП ЗАЕС;
-    Висновок екологічного аудиту ВП ЗАЕС;
-    Заява на внесення змін до ліцензії на здійснення діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки» - енергоблок №5.

У період проведення громадського обговорення з питаннями стосовно безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №5 можна звертатись до інформаційного центру управління роботи з громадськістю та ЗМІ ВП ЗАЕС за номерами телефону (06139) 62127, 62181 або на електронну адресу ursmi35306@mgw.npp.zp.ua.

Закликаємо спільно пройти цей важливий етап, щоб п’ятий енергоблок Запорізької АЕС теж отримав статус блока з продовженим терміном експлуатації і надалі виробляв екологічно чисту електроенергію для населення і промисловості країни.

 

Станом на 10.08.2020 - 08:38

Виробничі показники
Енергоблок №1 -
Енергоблок №2 674 МВт
Енергоблок №3 990 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 980 МВт
Сумарне навантаження 2644 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.1 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 24.9
Вітер СПнС
Швидкість вітру 2.7 м/с
Відносна вологість 49 %
Атмосферний тиск 758 мм рт.ст.