В навчально-тренувальному центрі Запорізької АЕС пройшли випробування унікального обладнання

В тренажерному комплексі спеціальної підготовки ремонтного персоналу навчально-тренувального центру (ТКСП НТЦ) Запорізької АЕС на тренажері «Реактор ВВЕР-1000» пройшли остаточні випробування комплексу, призначеного для вимірювання геометричних розмірів вигородки реакторної установки.

Мета таких вимірів - отримання даних про фактичну геометрію внутрішньої поверхні вигородки реактора проекту В-320, оскільки вигородка - важлива одиниця серед внутрішньокорпусних пристроїв реактора, разом з шахтою і блоком захисних труб.

Однією з функцій шахти і вигородки є захист металу корпусу реактора від впливу нейтронного і гамма-випромінювання. Вигородка встановлена всередині шахти в районі активної зони реактора і протягом всього терміну експлуатації блока має зберігати допустимі геометричні розміри.

«Обладнання нового комплексу для вимірювання геометричних розмірів вигородки реактора дійсно унікальне. Установка розроблена практично з нуля. Після першого етапу випробувань, обладнання комплексу було вдосконалене. Зараз комісія рекомендує використання установки для виконання вимірювань на діючому енергоблоці», - розповів голова приймальної комісії, директор департаменту з управління продовженням експлуатації ДП «НАЕК «Енергоатом» Віктор Клочко.

Згідно з рішенням науково-технічної ради за оцінкою формозміни внутрішньокорпусних пристроїв реактора, проведення вимірювань за допомогою нового комплексу планується під час планово-попереджувального ремонту на енергоблоці №5 ВП ЗАЕС.

 

Станом на 09.08.2020 - 16:50

Виробничі показники
Енергоблок №1 -
Енергоблок №2 678 МВт
Енергоблок №3 985 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 985 МВт
Сумарне навантаження 2648 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 30.4
Вітер ПнС
Швидкість вітру 1.8 м/с
Відносна вологість 31 %
Атмосферний тиск 756 мм рт.ст.